georgepm

Mám dva různé routery. Když je ten první nastavený pod 192.168.0.1, musí mít druhý v řadě nastavenou koncovku 0.2?

Mám dva routery, každý je jiný. První je tp-link a druhý nevím. Když je ten první nastavený pod 192.168.0.1, musí mít ten druhý řadě nastavený koncovku 0.2 a vypnuté DHCP? Druhý router má zapnuté WDS. V případě, že by byl první router s koncovkou 1.1 a druhý nastaven na 0.2., tak předpokládám nedojde k úspěšnému propojení. moc děkuji

Nejlepší odpověď
setapouch

Obecne nemusi. Zalezi ale na masce site, ta urcuje, ktere adresy se vidi a ktere ne.

Další odpovědi
McArthur

Musíš vědět, co chceš se dvěma routry vytvořit za síť?

Chceš-li jen k jednomu routru sdílícího připojení do Internetu připojit více počítačů kabelem, potom je lepší zvolit switch (příklad: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=748 ).

Dva routry mohou tvořit dvě samostatné sítě, které se navzájem vidí nebo nevidí. To určí maska sítě (to je ten druhý řádek, který je obvykle v domácnostech na hodnotách 255.255.255.0).

Takto by se dalo pokračovat ve variantách zapojení obou routrů.

Jinak je jisté jen jedno a to, že nesmí mít sejnou IP adresu.