e-neználek

Mám čekat na potvrzení opravného daňového dokladu před odesláním peněz na účet?

Bohužel nejsem účetní, a vystavuji takový doklad poprvé v účetním programu. Nevím jestli takový opravný daňový doklad se potvrzuje druhou stranou (té co jí máme poslat peníze zpět) před a nebo po připsání naší platby na jejich účet. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem účetní, takže asi takto:
pokud opravným daňovým dokladem snižuješ účtovanou částku, můžeš přeplatek odeslat k datu zjištění rozdílu účtované ceny a kdykoliv po té až do data, které uvedeš jako datum splatnosti na opravdém dokladu.

Další odpovědi
autacek

Nejlepší je počkat až dostaneš potvrzeno zpět, je to jediná páka jak se něčeho takového dočkat.