dimikcz25

mam 1 gb ram a itegro. graf.kart. koupim novou gra.kar. s 6Gb pomuže mi to aby se mi nesekala hra ?

Ahoj ! ;) ja se jenom chci zeptat .. ! :) mam integrovanou grafickou kartu a 1 Gb ram když chci si zahrat lepši hru třeba 4 story tak se mi to hrozně seka atd.. myslim si že je to kvuli tomu 1 gb ram protže to nestiha .. a ted mi kamoš navrhnul nějakou grafickou kartu a ma 6 Gb ram .. tak se ptam jestli to něco změni jestli se hra už nebude sekat nebo jo ?

Nejlepší odpověď
Funna

hratelnost her není přece „jen“ o grafice…ale v kazdém případě lepší externí, než integrovaná…ty nebývají obvykle žádná děla…ale podle toho, že máš integrovanou GK tipuju, že ten zbytek hardware asi nebude žádný zázrak…

Další odpovědi
Bedy

To bude chtít, aby se na to koukl nějaký zkušený uživatel. Grafická karta se 6GB RAM je pro profesionální grafiky a pochybuju, že bys na základní desce na ni měla slot nebo by ta grafická karta nejela naplo – „brzdil“ by ji procesor.

Navíc máš-li standardní 32bitový operační systém, tak ten umí pracovat nejvýše s cca 3,25GB RAM. Víc prostě nepodporuje. I kdybys tam měla třeba 16GB RAM, systém ti bude ukazovat, že máš nainstalovaných 3,25GB
Navíc řada základních desek taky utáhne jen 4GB RAM. Tak pozor na tohle!

Takže to odvez do nějakého servisu nebo někomu, kdo tomu rozumí (kámoš tomu evidentně nerozumí, když vymýšlí takové kraviny).

ven.cik

Zjisti si HW nároky na hry který chceš hrát a podle toho vybírej komponenty, popřemýšlej jestli se už nevyplatí koupit novej počítač, protože jestli máš nějakej starší model, tak to nemá takhle cenu vyměnovat, za chvíli ti budou ostatní komponenty odcházet a stejně budeš kupovat novej. A jestli sem to pochopil tak máš RAM-1Gb a integrovanou grafickou kartu. Nejsem si jistej jestli si to napsal dobře, protože grafická karta, která má 6 Gb tak ted stojí kolem 20 tisíc a asi na ní nebudeš mít na základovce správnej slot, takže by sis musel koupit i novou desku, taky zdroj, protože to hrozně žere…Takže se mi to zdá jako pitomost kupovat tak velkou. Asi spíš myslel 6Gb RAM…Musíš se kouknout na ty HW nároky a podle toho se nějak podřídit, jinak se ti to bude sekat pořád…