skleněnka

Majetkové vyrovnání – jak se postupuje dál, do kdy mám čekat??

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat do jaké doby po rozvodu /8.4.2009/ musíme být majetkově vyrovnaní. Sepsanou dohodu o vyrovnání majetku máme jenže zatím se její skutková podstata nenaplnila.Jak se postupuje dál, do kdy mám čekat??

Odpovědi
standa

Neměli byste čekat déle jak 3 roky od rozvodu, protože po uplynutí této lhůty nastávají tyto momenty:

  1. NEMOVITOST (která byla součástí SJM)
  • zde se SJM mění na PODÍLOVÉ SPOLUVLASTNICTVÍ
  • budete tedy podílovým vlastníkem poloviny domu (bytu)
  • můžete tuto polovinu prodat, nebo požádat soud o vypořádání podílového spoluvlastnictví, pokud se s býv. manželem nedohodnete jinak.
  1. MOVITÉ VĚCI (které jste nabyli během manželství)
  • v tomto případě nastává domněnka (nebo-li zákonná fikce), že vlastníkem movitých věcí je ten, kdo je za celou dobu po rozvodu užíval