Čecho_slovák

Má to nějaký význam, že když se chci někde registrovat, chtějí po mně silná hesla?

Ale po registraci můžu v nastavení změnit heslo třeba na 1234?

Nejlepší odpověď
dubraro

Pokud to tak skutečně je, pak je to bezpečnostní slabina. Heslo určité úrovně by mělo být vyžadováno stejně při změně hesla jako při zakládání účtu.

Další odpovědi
Dochy

Význam to má, i když poměrně pochybnej. Ono čím víc se lidé tlačí do „silných“ hesel, tím víc si to lidé zjednodušují a obcházejí. Třeba jedno heslo pro 10 různých webů, protože 10 silných hesel si nejsou schopni zapamatovat. Nebo seznam hesel na lístečku pod monitorem,…

Pochybuju že by Ti na nějaké službě šlo původně silné heslo (dle podmínek) později změnit na slabé. Obvykle je kontrola u každé změny hesla, dokud nezvolíš dobře, změna se neprovede.

Rokio

Význam je ten, aby se ti tam někdo nenaboural, pokud by bylo heslo slabé.

elkon

Čím složitější heslo, tím větší zabezpečení. Vždy je ale nutné heslo mít někde poznamenané, protože bude pro pamatování těžké.

Justin1

Pokud heslo musí být někde poznamenané, mělo by být chráněno jiným silným heslem, aby se nedalo zneužít.

Dochy

elkon – Vždy je ale nutné heslo mít někde poznamenané, protože bude pro pamatování těžké.

To je ale právě proti všem bezpečnostním zásadám. Tudíž to heslo ztrácí svou sílu.