Tw!st

Má smysl užívat hydrolyzovaný kolagen pro sportovce?

Mám 5× týdně silový trénink (když jsou teď fitka zavřená tak jen provizorně doma) + 4–6× týdně kardio (většinou běh). Je rozumné užívat podobné doplňky stravy jako je např: https://gymbe­am.cz/hydroly­zovany-kolagen-runcollg-gymbeam.html nebo vzhledem k tomu že jsem ještě stále dvacátník tak jsou to pro mě vyhozené peníze?

Odpovědi
Kepler

Asi to nějaký smysl má, protože u sportovců (i mladých) dochází k nadměrnému opotřebení kloubní chrupavky, což by ten kolagen měl eliminovat. Sám jsem se o to zajímal, protože mám taky problémy s klouby, i když jen v důsledku stáří. Prošel jsem si nějaké recenze a diskuze lidí se stejným problémem a z toho mi vyšlo, že běžná humanní léčiva příliš účinná nejsou a spousta lidí doporučuje obdobný přípravek Alavis pro koně. Někteří doktoři to neradi slyší, ale faktem je, že účinný je. Dávka se ovšem musí přizpůsobit hmotnosti těla, ne že si budeš brát koňskou dávku 🙂