Tom Mot

Má cenu rotoped reklamovat, když se zhlučnil?

Zdravím, mám zakoupený rotoped cca rok a půl a už dvakrát jsem byl nucen ho reklamovat, jelikož mu selhal pojezdový mechanismus. V obou případech se rotoped během používání nesmírně zhlučnil. Stalo se to i nyní, nicméně pořád jede poměrně dobře. Myslíte, že má cenu ho reklamovat nebo mám počkat, až zase selže pojezdový mechanismus? Děkuji.

Odpovědi
seraphico

Já osobně bych počkal. Pokud pojezdový mechanismus stále šlape a není na něm zjevná vada, tak by reklamace stála pouze na zvýšené hlučnosti, což by pravděpodobně servisem nebylo uznáno jako důvod k uznání reklamace. Byť předtím také předcházela zvýšená hlučnost, tak není stoprocentně jisté, že to bude i potřetí.
Můžete se zeptat prodejce, jestli to má cenu, ale moc bych s tím nepočítal.

elkon

To záleží na kvalitě, potažmo ceně. Jestli to je nějaký šunt za pár korun, tak nemá smysl cokoli řešit, stejně to nepomůže.

petrph

Tedy, mám takovou smutnou obavu že právě to že je hlučný už ukazuje na nějakou závadu pojezdového mechanismu. Přece tam jsou, klasické převody, a pokud tam se něco dře nebo skřípe o sebe, tak právě to je to co je slyšet. Ona to může být maličkost, něco je tam nedotažený nebo nenamazaný a pod.
Jenže, jestli píšeš, že už to bylo dvakrát v reklamační opravě, tak tam by technici na tyhle věci měli přijít. Takže – pokud ti to vrátili, tak by ti taky měli vysvětlit odkud jde ten zvuk, že to nevadí…
Jestli něco doporučit, tak pozvi si nějakýho známýho, co se vyzná třeba v opravách aut, nebo jen kol , nebo tak a ten se v tom nemusí „hrabat“, ale už podle toho zvuku odhadnout, zda tam nějaká mechanická závada je.
No a pak samozřejmě napotřetí reklamovat a chtít zpátky peníze na ruku,. protože jinak by taky mohli tvrdit, že sis to zhuntoval sám..

Btw, co mne jen tak napadlo, ona řada těch rotopedů pro amatéry jsou dimenzovaný jen do určité váhy, ale taky pro ten amatérský výkon. Čili, pokud se tohle přežene, tak se zhuntuje mnohem dřív.

Tom Mot

Stál cca 5k, takže žádná sláva, ale s minulým modelem jsem fungoval cca 7 let, než bylo nutné ho vyměnit. Mě jde hlavně o to, že při třetí uznané reklamaci mi musí vrátit peníze. Nechci ho znovu opravovat. Já mám jen strach, že mi neuznají reklamaci, jelikož hlasitost pojezdového zařízení není dostatečný důvod.