ReHu

Lze s úspěchem pěstovat begonie v truhlíku na severní straně domu?

Slyšela jsem včera v radiu, že ano. Máte s nimi dobré zkušenosti?
Doplňuji:
To si myslím taky, že potřebují slunce. Proto mě ta informace překvapila a zjišťuji další 🙂

Nejlepší odpověď
carrera

Záleží, jak moc je místo světlé. Pokud máte na severní straně dostatek světla, begonie vám tam půjdou (tedy těm mým se alespoň celkem daří).

Begonie nemají rády přímé slunce jako třeba muškáty, ale právě stín. Na druhou stranu to ale nesmí být temný kout, tam by se jim moc nedařilo.

Další odpovědi
gecco

Spíše ne…
Ty ´mrchy´ potřebují slunce…
😉

marci1

Ano, ale begónie potřebují hlavně dostatek světla. Přímé slunce nesnáší. Nejlepším stanovištěm pro begónie je polostín. 🙂