Kepler

Litovali jste někdy, že nejste pojištěný?

Státem předepsané pojištění samozřejmě nepočítejme. Jedná se mi o úrazové a životní pojištění, pojištění havarijní, majetku, pojistka na blbost a pod. Kdyby jste sečetli zaplacené pojistné a vyplacené částky za pojistnou událost, co by vyhrálo?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pojištění se neplatí kvůli výhře, ale kvůli alespoň částečné jistotě. Ani to nemůže být zdroj peněz.

Další odpovědi
hapiky

V podstatě vyhrává ten, kdo nemá po pojišťovně co požadovat a neplatí horentní sumy za pojištění, což je můj případ. Kromě kdysi pár „drobných“ které jsem obdržel od pojišťovny je velký nepoměr k tomu, kolik jsem zaplatil za celý život. Nelituji, jsem spokojený, protože už začínám věřit tomu, že se může pojištěnému větší prekérní pech vyhýbat.

ivzez

Ne.
Nikdy jsem neměla (a nemám ani teď) uzavřené žádné pojištění. Kdybych si
spočítala, kolik jsem tímto přístupem ušetřila, vyjde mi, že bych byla v plusu i
kdyby mne teď potkalo vše, nač mi byly nabízeny pojistky…

Drap

Ano litoval. Sice ne že nemám pojištění, ale toho, že nemám pořádné pojištění. Bylo to tehdy, kdy mi shořelo vybavení dílny, veliké zásoby ve skladu a bydlení.

Lamalam

Nelitovala, nejsem nepojištěná. Myslím na zadní kolečka.

surikata001

Ano, právě dnes! 🙂 A to se už jak dlouho chystám, že si projdu pojišťovny na internetu a vyberu tu pojistku, co mi bude nejlépe vyhovovat. No a dnes jsem při cestě parkem na Karláku špatně šlápla a mám kotník v háji. Jo, měla jsem být rychlejší a pojistku už dávno mít uzavřenou. Moje blbost…

Arne1

Už několikrát jsem litoval že nemám pojistku právní ochrany.

Kepler

ivzez. to je přesně moje filosofie. Zvláště když můj přístup k životu a vrozená odpovědnost k němu se po desítiletí osvědčila. Pojistky jsou pro bohaté blbce.

Kepler

Ne, to jsem přehnal, měl jsem napsat „špatné pojistky“. Málokterá je ale dobrá.