Complex

Která značka třtinového cukru je skutečný třtinový cukr bez nějakého obarvování bílého cukru?

Nejlepší odpověď
annas

Dívat se na cenu a na obal.

"Třtinový cukr stojí cenově nejvýš, neboť k jeho výrobním nákladům je třeba připočíst mimo jiné i náklady na dopravu do Evropy.

Vždy se dováží z tropických oblastí, kde se daří cukrové třtině. Ve většině případů je jeho složení, tj. že je vyroben z cukrové třtiny, uvedeno na obalu. Dále ho poznáme podle typické zlatavé barvy. Používá se všude tam, kde byste použili cukr řepný. Třtinový cukr obsahuje zdravou melasu stejně jako nejkvalitnější hnědý cukr, ovšem ta se do něj nepřidává během výroby, ale je již v základní surovině a během zpracování třtiny se z ní neodstraňuje."
https://www.vi­talia.cz/speci­aly/chytry-nakup-jak-poznat-kvalitni-potraviny/cukr/