korekce trhu

co znamena „korekce trhu“?

Nejlepší odpověď
Dandi

Úprava trhu ve smyslu ovlivnění jeho vývoje.

Další odpovědi
Lencis

Přesnou definici neznám, pokud vůbec existuje. Ale rozhodně to není jen propad. Jedná se o určité řízení či ovlivňování tržních principů. Nejlépe to pochopíte na příkladu.

Kartel OPEC, který systematicky a pravidelně koriguje cenu ropy udáváním limitů těžby ropy.

Může jít tedy o propad i vzestup, ale vždy v určitých korigovaných vlnách. V podstatě by se dalo říci, že žádný růst či pokles ceny není bez korekcí.

alenka901

korekce trhu znamená propad trhu (nebo nějakého jiného podkladového aktiva)