Drap

jiná odpověď

Neodkládám

Další odpovědi
Arne1

1.001 až 3.000 Kč

jsemjá

Nemám doplňkové penzijní spoření.

Nemám, takže nemohu odkládat. A k té dívce, tak pokud to bylo jenom ve snu je to v pohodě. Ale nepřemýšlej nad takovými věcmi.

Pepa25

Nemám doplňkové penzijní spoření.

Mám pouze „staré“ penzijní připojištění (transformovaný fond). Platím si 1000Kč/měsíc.

Hufnágl

301 až 1.000 Kč

I když mám důchod, o kterém se nezdá mnoha lidem, platím si připojištění 1000 korun měsíčně a už za několik měsíců budu v balíku.

L.G.

Nemám doplňkové penzijní spoření.

Nemám, nicméně jako finanční instrument doporučit lze, pokud chcete maximalizovat výnos, pravidelnou měsíční platbu si nastavte na 3000 Kč, státní příspěvek ke každé takové platbě činí 230 Kč a zároveň můžete získat daňovou úsporu ve výši 3600 Kč (snížení daňového základu o 24 000 Kč, resp. o 15% z této částky na odvedené dani). Příspěvek zaměstnavatele lze čerpat až do 50 000 Kč ročně. Další výnos z DPS odvisí od výběru druhu penzijního fondu (konzervativní, vyvážené, dynamické). Neplatí podmínka nezáporného výnosu jako PP. Celkový výnos je krácen poplatky penzijních společností (např. za obhospodařování majetku nebo za zhodnocení majetku). Pořád to ale vychází dost slušně při úvaze o celkovém zhodnocení.