mzm

Kolik AD převodníků mají fotoaparáty na obrazová data?

Co vím tak starší CCD měly jeden. Ale dneska, když má fotoaparát např 20 MPix a zvládne 10 sn/s tak by musel převést 200 Mpix/s? to je na AD dost fofr. Na jeden převod potřebuje 14 kroků, takže takt 3GHz? Nemožné to není, ale rychlost je to veliká.

Nebo se používá nějakého paralelismu? Více převodníků ale může vést k nestejným výsledkům. Atd.
Nevíte jak to je?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zajímavá otázka. Odpověď neznám, ale typuji, že mají převodník jenom jeden. Kdyby jich bylo víc, velká část výkonu by se spotřebovala na distribuci výpočtu a to by ve finále mohlo být pomalejší, než jeden převodník. Ale jedná se pouze o můj laický názor.

Další odpovědi
Klaproth

Nevím, vykuchal jsem Zenit a převodník nikde.

mzm

Klaproth: divné, a díval ses pořádně? AD převodník nebývá moc velký. Hledal bych ho někde v rožku… :)