Boy 13

Když vyfotím fotku o velikosti 3,1 MB, bude mít pořád (na pevným disku, na USB flash disku) 3,1 MB ?

Nemůže třeba nějakej virus nebo program v počítači měnit velikost souborů ? Jpg. a mp4. ? Tj. že když třeba vyfocená fotka mobilem bude mít velikost 3,1 MB, tak to bude pořád 3,1 MB? A jak bych to poznal, že se změnila velikost ? Moc děkuju. Děkuju moc.

Odpovědi
Vit Kouba

Viry napadají jenom Windows přejdi na populární Linuxovou distribuci nebo na MacOS od Apple a máš klid, od virů a spamu, stejně ty tvoje amatérské fotky nemají žádnou hodnotu.

Zdroj: https://distro­watch.com/

Pepa25

Samozřejmě, že lze velikost „obrázkových“ souborů měnit v různých programech, např. změnou formátu, oříznutím nebo větší kompresí.
Pro kontrolu nebo porovnání osobně nejraději používám správce souborů (třeba Total Commander – jsem možná stará škola, ale nic lepšího není – vpravo mám jeden oubor, vlevo druhý, vidím velikost, poslední změnu, atributy – prostě hned vidím, jeslti to jsou stejné soubory nebo ne … Lze to samozřejmě i v Průzkumníku nebo zobrazením vlasností souboru.

elkon

Velikost fotky je stejná, bez ohledu na místo uložení, dokud ji nezměníš.

led

Vit Kouba, vaše tvrdenie o víroch je nepravdivé.
Každý operačný systém sa stáva cieľom útokov vírov. pokusom o prienik a vykonu práce na ktorú bol určený. Rozdiel je len v odolnosti systému proti prienikom a pokusom o prienik a v záujme zadávateľa prieniku, v prioritách hackera.
Jednoducho, ak je útočník len neškodiaci „zvedavec“ jeho prienik ani nezbadáte. Horšie je, ak útočník je „obchodník“, „hráč“, alebo „škodič“, tu už môžete utrpieť stratu.

Vit Kouba

Google zakázal zaměstnancům před deseti lety používat Windows a vytvořil pro ně upravený Linux Ubuntu který je bezpečný