Když vás bezdomovec poprosí o drobné, dáte mu něco?

U nás mám 2 „oblíbené“ kterým vždy něco dám, jinak ale ne. A co vy?

Odpovědi
Edison

Ne. Máme, řekl bych, bohatý sociální systém, jak ukazují dávky některým našim spoluobčanům. Jak s tím pak nakládá stát je jinou věcí a není mojí starostí a já suplovat nedostatky státu opravdu nehodlám. Od toho jsme si ten stát a systém daní a dávek zavedli.

mandiice

Pokud je to normalni bezdomovec tak ano ale pokud vidim ze je sfetovany a nebo pokud me o to pozada 3× za 2 dny tak uz ne. Chapu ze se clovek dostane do spatne situace ale ne ze toho vyuziva a pak vydelava vic nez normalni clovek co pracuje.

mates1

Když vím, že by je utratil za alkohol a cigarety, tak ne. A také záleží na tom, jestli mám nějaké peníze u sebe.

Rokio

Ano, ale ne drobné. Koupím mu něco k snědku. Nedělám to ale vždy. Pokud po mě chce něco opakovaně, tak mu po páté řeknu, aby si našel práci, nebo mu doporučím práci v Egstonu.