Zlatonka

Když umím prodlužovat vlasy, můžu to dělat i bez kurzu??

Doplňuji:
Očko, děkuji za odpověď, ale já jsem se na tuhle otázku ještě neptala, to jste asi odpovídala někomu jinému, a podle vaší odpovědi, asi na podobnou otázku, ale i tak děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš, pokud to však chceš dělat legálně, tak na to musíš mít živnost.

Další odpovědi
anonym

Zlatonko, ale na to už jsem Ti odpovídala. Kadeřnictví, ani další úpravy vlasů nespadají do „vázaných živností“. To znamená, že na ně nemusíš mít výuční list. Pokud prodlužování umíš a nepotřebuješ už navštěvovat nějaký kurz, kde by ses naučila něco nového, tak není důvod, abys do kurzu chodila.
Pokud by Ti kurz nabídl ale ÚP jako rekvalifikaci, tak to je výhodné hlavně z toho důvodu, že bereš delší dobu vyšší podporu. V tom případě bych do kurzu určitě šla. Něco nového se dovědět můžeš i tak.
Abys v tomto oboru mohla podnikat, potřebuješ mít živnostenské oprávnění.
Než půjdeš na živnostrenský úřad, doporučuji Ti pořádně si promyslet, které další živnosti bys třeba do budoucna chtěla provozovat a vyřídit si oprávnění i na ně. Bude to při jednom papírování.
Doplňuji:
Tak v tom případě budu, zlatonko, opět tak hnusná a poukážu na šedou lištu. Vážně to tu bylo nejdéle před dvěma dny. Bez urážky – ale informace tam máte stejně všechny, které budete potřebovat.