Avatar uživatele
Marunka2

Když tchán přepsal nemovitosti na svého syna (mého manžela), patří tyto nemovisti v rámci manželství i mně nebo ne?

Kdyby nedej Bože došlo k rozvodu nebo k něčemu jinému nečekanému, může ze mne být bezdomovec??

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 2199 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Marunko,
nemovitost se „nepřepisuje“, ale daruje nebo prodává.

Dar, který jeden z manželů obdrží
v době manželství, je jeho majetkem.

Dar tchána synovi není darem i Vám.
Ledaže by v darovací smlouvě stálo něco jiného.

Pokud by došlo k rozvodu, měla byste nárok
na polovinu prostředků, které byly do nemovitosti
vloženy ze SJM.

Pokud by došlo k něčemu jinému nečekanému, odvíjela
by se situace podle toho, k čemu nečekanému by došlo.

Odpověď na poslední otázku:
Ano, za určitých okolností by z Vás mohl být i bezdomovec.
Ale to snad nehrozí, bytů k pronájmu je celkem dost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Muffz

Celá nemovitost patří vašemu manželovi. Vaše je jen to, co budete investovat nyní. Pokud na vás nepřepíše část domu nebo se to jinak nevyřeší.
Do té doby bude nemovitost jeho, nespadá do společného jmění manželů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marunka2

Díky ivzez a Muffz. Rozvádět se nemíním a s tím bezdomovcem to bylo spíš jako čistě teoreticky, ale děkuji za ujištění. Do teď jsem měla jen tušení, nyní si můžu být jistá, že bydlím a pracuju na „cizím“ pozemku.

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A pokud máte vztahy OK, tak bych si tím rozhodně nenechal kazit náladu. Jedna věc je zákon, druhá věc je jak to sami berete v rodině. Osobně si v mojí širší rodině absolutně nedokážu představit, že by někdo mé manželce měl dělat potíže i když ona má podobné obavy ☹

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ale v případě „něčeho jiného nečekaného“ (alespoň toho jediného co mně napadá) by ve standardním případě šel dům Tobě a případným dětem (jsou-li), nebo Tobě (min. polovina) a rodičům manžela (pokud děti nejsou) – pokud jsem dobře přečetl ten správný článek. Tak já bych to nebral zas tak vážně že „na cizím“.

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Dochy dovolím si oponovat. Určitě by šlo nezletilým dětem. Jí, jako bývalé manželce, nyní vdově by nemuselo připadnout nic. Dědí-li se ze závěti, jsou děti neopomenutelní dědicové, ikdyž ani jim by nemuselo jít nic v případě zákonného vydědění. To však zasahuji do krajnosti.

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Proto píšu „ve standardním případě“ 😉 Nevím jak ve Tvém okolí, ale v mém závěti nejsou obvyklé. U nás v rodině se dosud dědilo dohodou dědiců (samozřejmě s ohledem na zákonné meze), ev. dle zákona…
Dohodu neřeším, nevidím důvod proč by tazatelka měla přistoupit na něco méně výhodného než jak se dědí ze zákona a podle zákona by to mělo vycházet tak jak píšu (buď rovný díl s dětmi, nebo alespoň polovina)

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony