Avatar uživatele
lukas.zmizik

když si na zahradě postavím jezírko a nanosím tam žáby z lesa, budou mi tam bydlet?

Chtěl bych mít na zahradě takovou romantiku, jezírko a v něm aby bydlely žáby. O jednom místě, kde žáby žijí vím a odtud bych si je nanosil. Pro ochránce přírody podotýkám, že si uvědomuji, že téměř všechny žáby u nás jsou chráněné a já bych se k nim odpovídajíce choval.

Jenom by mne zajímalo, zda by se mi nerozutekly a jak bych je případně mohl přemluvit tam bydlet?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Damiana, briketka10, anonym, Richie, zjentek, gagaga před 4003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Žáby se zpravidla páří jinde než obvykle žijí. Migrují.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

http://www.zah­rada.cz/forum/zah­radni-jezirka/zaby-v-zahradnim-rybnicku-216359/?n=1
Doplňuji:
ale aby ti na ně nechodila kočka, nebo jiná šelmička

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Do koupacího jezírka nasaďte ryby, žáby i ptactvo už přijdou samy


Uměle vytvořený, ale funkční ekosystém přiláká kromě hmyzu například i obojživelníky. „Jako první se objeví skokani a čolci,“ popisuje možné přírůstky z volné přírody Roman Kössl ze Zoologické zahrady Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Zelení skokani jsou dokonce na vodu vázáni, potřebují udržovat svou citlivou kůži stále vlhkou, proto vodní nádrže přímo vyhledávají. Hnědí skokani se vyskytují i ve větší vzdálenosti od vodního zdroje.

„Obojživelníci ale k vašemu jezírku nepřijdou hned. A rozhodně nezkoušejte žáby z volné přírody přenášet k jezírkům, musí si ho samy najít. Navíc jsou obojživelníci ohroženým druhem a jakákoliv manipulace s nimi je nezákonná,“ upozorňuje zoolog.

http://hobby.id­nes.cz/do-koupaciho-jezirka-nasadte-ryby-zaby-i-ptactvo-uz-prijdou-samy-pxh-/hobby-zahrada.aspx?c=A090716­_133255_hobby-zahrada_mce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

čím více se ti to jezírko podaří vytvořit přirozeně, se vším co k tomu chaosu patří, tím více si i u žab šplhneš, zůstanou ,)
..mohou klidně přijít i užovky a želvy, žádný problém ..no a s rybama a honit dokola vodu malým čerpadlem, to už je moc dokonalé, že? ,)
Doplňuji:
protiva: blbost, hlady neumřou ,)
lukáš: hoď tam pár koi kaprů, to se chytne ,)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nasaďte si tam ryby a živočichové jako žáby, ještěrky, popř. slepýš si cestu k jezírku najdou. Musíte být ale připraven na to, že žáby dost zkřehotají, a to i když svítí slunce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Richie

Žáby se chodí pářit do vodních ploch, kde se narodily. Takže když si je tam odněkud doneseš, tak ti stejně zase zdrhnou na jaře. Musíš být trpělivý a musí se ti jezírko vydařit a pak se možná stane to o čem píšou marci1 a zjentek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

vejš Radime! hu… hu… hu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Hlavně se postarej, aby tam měli co žrát, jinak chcípnou hlady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Všechny žáby jsou u nás chráněny, takže při jejich odchytu a přenášení do jezírka budeš porušovat zákon.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

žáby se páří, kde se narodily, jenže se taky vrací žít, kde žijí ,)

před 4003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja mam opacny problem :) na zahrade mam jezirko , zadne zaby jsem tam nenanosila, ani nechtela a pritom je tam mam :(
a vzdycky kdyz se vidime , tak se lekneme tak nejak navzajem .. :)
a taky mi tam chodi z toho jezirka upijet vodu jezci .. !
vybudujte si to jezirko, nasadte 4 rybky a za chvili tam budete mit zverinec … , tak jsme to udelala ja, a ted nemusim chodit ani do ZOO ! :)

  • iv-

před 4003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..a přiletí ti tam taky občas nějaká gagaga? ..nebo aspoň nějaká Gagagaga? ,)

před 4003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

Gagagaga zatim ne .. :) ale cap jo … ale jen za plot … :(
P.S. " slysela jsem " , ze po me byla nejaka shanka … :) , tak kdyby se po me " nekomu " zase styskalo , tak muzeme tady v diskuzi .. :)
v noci ale ne !! to spim .. :)

před 4003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

tak to je smůla ..dotyčný operuje pouze v noci po vyprázdnění basy braníka. Komunikace je pak na úrovni: gagagaga ,) ..taky pak přicházejí různé stavy déja vu, jako že: ten profil už jsem jednou viděl! ..no a tak různě, dvojení osobností ..zkrátka když nejde hora k mohamedovi, tak kokain nebyl kvalitní ,)

před 4003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:o
kazdopadne je „tady“ pro me v poradi uz treti, koho bych nechala zbavit pravni zpusobilosti .
:)

před 4003 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada