Lenjička

Když se jako studentka vdám, mám stále nárok na sirotčí důchod?

Vím, že s výživným je to tak, že když jsou oba manželé studenti, výživné trvá dál, prostě dokud jeden z manželů nevydělává. Jak je to ale se sirotčím důchodem? Jsou vyto příspěvky hodnoceny stejně? Nebo bych v případě svatby o důchod přišla? Děkuji, Lenička

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bude manžel také student, tak po dobu studia sirotčí důchod zůstává, pokud ovšem manžel nemá příjem ještě ze zaměstnání, podnikání , či podobně.

Další odpovědi
nikeroska

Důchod Vám zůstava až do doby Vaší zaopatřenosti nejpozději však do 26-ti let