TEREZA.B

Když roubujeme např. třešeň na podnož 10 cm dva rouby do rozštěpu a oba se nám ujmou, necháme je oba?

Pokud ano, to bude koruna do tvaru vidlí?

Nejlepší odpověď
anonym

Chceš-li experimentovat, můžeš ponechat oba rouby a vypěstovat si ´dvoják´, ale obecně se to nedoporučuje, protože jednak hrozí posléze rozlomení ´podnože´ a jednak se budou dva terminály ´předhánět´ v růstu a vytvoří příliš vysokou ´korunu´ (pravděpodobně na úkor úrody).
Takže pokud se ujmou rouby oba, vyber ten ´horší´ a odstraň jej.