horke-kakao

Když někomu pošlu zboží ještě předtím, než mi zaplatil na účet, je nějaká možnost po něm vymoct peníze, když to převzal?

prodej zboží na netu
Doplňuji:
pusinka – nepochopila jsi podstatu dotazu

Odpovědi
Drap

Teoreticky ano, třeba soudně. Pokud jde o menší částky tak dost obtížně.

zzzzz

Pokud si jej objednal a vy máte tu objednávku nějak zaznamenanou tak ano. Pokud si to neobjednal, (některé firmy věci rozesílají i bez objednání, přiloží fakturu a čekají kdo zaplatí), tak ne. Mám povinnost zaplatit jen to co si objednám a převezmu.

Hamon

Samozřejmě. Jestliže strany uzavřou smlouvu a jedna strana svůj závazek neplní, má druhá strana právo na odstoupení od smlouvy. V takovém případě si strany vrací plnění tak, jak jim bylo poskytnuto.

pusinka50

Proč to nepošleš na dobírku…???