FlAsh_7

Když mám investice s různým % zhodnocením, jak poznám, kolik % ročně vydělávám?

Nejlepší odpověď
Drap

Z celkových investic a z celkového zisku

Další odpovědi
L.G.

Např. 26.4.2021 koupíte 1 ks (akcie) ČEZ za 590 Kč, když Bůh dá, 26.4.2022 bude cena na trhu 700 Kč, vezmete cenový rozdíl, čili 110 Kč, ty se v tomto případě vydělí 1% z pořizovací ceny, čili 5,9 Kč a jste roční bází v přepočtu na výnosu 18,64 %. Výpočet a příklad zhodnocení aktiva pouze pro orientační účely, na poplatcích při nákupu a prodeji byste při objemu, i přes potenciální zajímavý výnos, 1 ks ČEZ vykrvácel. 😉Ps: A jestli bude cena 1 ks (akcie) ČEZ za rok od pondělka za 700 Kč, tak to zaručit nedokážu.

L.G.

A co se týče té různorodosti : záleží na „váze“, ale jinak je výpoçet velmi podobný viz.výše s odkazem na rozvržení portfolia, při přepoçtu na průměrný výnos akorát sečtěte i s poplatky celkový náklad na pořízení a výnos z prodeje celého portfolia, rozdíl zase skrze to 1% a skrze průměr jste doma.