Edison

Když existují počítačové viry, existují i počítačové bakterie?

Jak by taková počítačová bakterie fungovala?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se to vezme.

"Vědci proměnili živé bakterie na první biologický počítač na světě

Dalo by se řříct , že DNA je ve skutečnosti nejstarší programovací jazyk na světě. Dnes se začínáme učit, jak psát a programovat novými způsoby, jak vytvořit nový, zcela nový druh živých biologických počítačů.

Bakteriální buňky kromě běžné činnosti, replikují a snímají, co se děje v jejich prostředí, ale také mají v sobě výpočetní aparát, který jsme jim přikázali použít. [syntetizovat],

Nový biologický obvod funguje stejně jako digitální, přijímá vstup a provádí logické rozhodnutí pomocí operací AND, OR a NOT, ale namísto vstupů a výstupů jako napěťových signálů jde o přítomnost, nebo nepřítomnost, specifických chemikálií či proteinů.

atd. .

Podrobnosti v odkazu

https://www.fa­naticalfuturis­t.com/2018/05­/scientists-turned-a-living-bacteria-into-the-worlds-first-biological-computer/

Další odpovědi
zjentek

PC bakterií máš plnou klábosnici! (;(;

dubraro

Mezi bakterií a virem je ten podstatný rozdíl, že bakterie se dokáže sama rozmnožovat (dělit), kdežto virus se sám o sobě replikovat nedokáže, využívá k tomu aparát buňky, kterou napadl. Stejně tak jednoduchý počítačový virus se replikoval tak, že se „přilepil“ k nějakému programu a s ním se šířil. Počítačovou bakterii lze vytvořit velmi snadno, například v UNIXovém systému spustit rekurzivně příkaz fork.

Kepler

Jistě, nejraději se drží poblíž ventilátoru. Tam mají neustálý přísun čerstvého vzduchu, občas tam zaletí nějaký ten drobek, či naleze neopatrný hmyz.

Ondrashek06

Viry se šíří tak, že o tom člověk neví. Bakterie se šíří dotykem. Takže počítačový vir by bylo něco, co se ti dostane do počítače, ani o tom člověk neví (z nakažených stránek nebo pomocí díry ve staré Javě nebo Flash Playeru), ale počítačová bakterie je něco, co si člověk vědomě stáhne z internetu, ale že je to infikovaný soubor (bakterie) se dozví až po jeho otevření.

Edison

Pro méně chápavé, žejo, Hufnágl, popíši o co mi jde. Asi tušíme, jak fungují biologické viry i jak fungují biologické bakterie. Taky tušíme,m jak fungují ty počítačové viry a že jejich fungování je těm biologickým dost podobné. Proto by mě zajímalo, jak by fungovala taková počítačová bakterie při znalosti toho, jak funguje ta biologická. Viry proniknou do buňky a donutí ji replikovat svoji RNA. U počítačových pronikne do programu a v něm replikuje svůj kód a napadá a poškozuje ostatní programy. To si je celkem podobné. Bakterie ale funguje jinak: v zásadě napadá buňky z venčí, „žere“ je, živí se jimi a některé jsou schopny se pak navenek pro bílé krvinky jevit jako původní buňka. Jak by to asi vypadalo právě u takové počítačové bakterie? Logicky by nemusela nutně ničit původní program, jen se od něj „naučit“ část kódu, aby je bezpečnostní programy vnímali jako součást systému (organismu), nebo dokonce přeprogramovat bezpečnostní program ve svůj prospěch. Celkem sofistikovaná konstrukce, ale asi ne nemyslitelná. Nemluvě třeba o počítačové rakovině, ale tu v zásadě uměj zajistit počítačové viry.

Hufnágl

Píšeš dlouho… a blbě.

Edison

Ale no táááák… Pánové… Tyhle znám moc dobře… Ale nejsou to počítačové, ale biologické… Sice tak nějak specializované na prostředí klábosnic a ventilátorů, ale šimněte si, že otázka je v sekci počítače a bezpečnost, nikoli počítače a zdraví… 😁