Avatar uživatele
anonym

kdyby policie,nebo kdokoli jiny mel muj pc a neznal by heslo,da se do neho nejak dostat?dik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 4101 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

domnívám se, že ano.
Prostě tvůj disk napojí na svůj systém (budou spouštět ze svého systému-windowsů) a připojený disk (slave) si prostě projdou jako každý jiný.
Heslo chrání pc jako takové, nikoli soubory na disku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

ŠIFROVÁNÍ ... pokud jsou data šifrovaná kvalitní šifrou pak se k nim nikdo bez znalosti hesla/klíče nedostane, pokud šifrována nejsou tak se k nim dostane kdokoliv.

Přihlašovací heslo ve windows není vůbec žádné zabezpečení dat, i bez jeho znalosti lze data snadno přečíst. Heslo je tam spíše pro parádu, přirovnal bych ho spíše k rodičovskému zámku který má odradit vaši drobotinu.

Naopak pokud používáte jako operační systém třeba Ubuntu Linux tak ten skutečně data v domovské složce podle přihlašovacího hesla šifruje ! Takže jsou bezpečně uložena a bez znalosti hesla se k nim nelze dostat.

Ve windows máte jednu prostou možnost. Pokud si zašifrujete CELY DISK i s operacnim systemem programem TRUE CRYPT, pak ani policie nema sanci data precist. A nezbude jim, nez prohlásit data za necitelna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Johnny.J

Na data urcite a do systemu taky. Jsou a to tooly. Jedinou obranou je kryptovany cely disk - TrueCrypt, Pointsec, Bitlocker - soucast win7

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet