pedol

Kdy vznikal název Kometa Brno? Nemyslím oficielní název klubu, ale v hantecu mezi fanoušky za totáče.

Rudá hvězda = Kometa ?

Odpovědi
dubraro

Název Kometa pro sportovní kluby je rozšířený po celé zemi, již od začátku 20. století. Jen v Brně je několik různých klubů s názvem Kometa.
Lidové označení Kometa pro hokejový klub s tehdejším jménem Rudá hvězda může mít něco společného s tím, že ve stejném roce, kdy byl tento klub zřízen, byla v Brně dostavěna lidová hvězdárna a oblíbenou zábavou bylo jít se podívat „na kometu“ (Arend-Roland).