bolak

Kdy nejdřív je možné začít sázet brambory?

Jako kdy se obecně sázej brambory to vím, ale mně právě zajímá, kdy je možné je zasadit nejdřív. Třeba kdybych je dal v březnu nebo na konci února, tak by určitě vyrostly taky, možná že bych jich bylo míň a nebo by byly menších rozměrů, ale určitě by vyrostly. Ale co kdybych je dal ještě dřív? Jak nízké teploty ještě brambora přežije a nezničí ji to tak že by už pak nemohla klíčit?

Vzhledem k tomu že brambora je prakticky voda, předpokládal bych že teoreticky jakákoliv teplota kdy v noci neklesne pod 0, ale je to skutečně tak?

Nejlepší odpověď
cukrar

Já sázel na Josefa, někdy i o týden dříve. Při nízkých teplotách v zemi, brambora nic nedělá, jen čeká na teplejší dny.

Další odpovědi
dudu

Do zámrzku.

zjentek

tak je zkus dát do země teď ..schválně, jestli a kdy příštím rokem vyběhnou

johana 56

Souhlas s cukrar..
Brambory můžeš klidně sázet i v únoru.Ale sosedovi,který je zasadí koncem března nebo začátkem dubna do prohřáté půdy ‚vylezou‘ možná dřív.

Agneta

Brambora je tropická rostlina, a tak bych sázela na jaře, když už není mráz:D

Když je trochu v zemi, tak by měla jarní mrazík přežít, určitě jich pár přežije:D

anonym

Do Marka,má bejt plná jamka.
http://www.ubi­lehokonika.cz/2012/04/­25-dubna-na-svateho-marka-brambor-plna-radka/
http://pranos­tiky.vlocka.net/pra­nostiky-na-duben/25-duben-brambory-sazej-na-svateho-marka-%E2%80%93-bude-jich-plna-jamka.html

bolak

zjentek: však ono už se stalo :) já je sázím průběžně, ale na všech co jsem dával od června do září mi minulý tejden slezly listy, takže je zřejmě po nich, ale zajímá mě, co se stane s těmi co dávám teď v říjnu, když ještě nebudou mít v těch mrazech listy.. jestli budou nějak bobtnat alespoň pod zemí