Avatar uživatele
bolak

Kdy nejdřív je možné začít sázet brambory?

Jako kdy se obecně sázej brambory to vím, ale mně právě zajímá, kdy je možné je zasadit nejdřív. Třeba kdybych je dal v březnu nebo na konci února, tak by určitě vyrostly taky, možná že bych jich bylo míň a nebo by byly menších rozměrů, ale určitě by vyrostly. Ale co kdybych je dal ještě dřív? Jak nízké teploty ještě brambora přežije a nezničí ji to tak že by už pak nemohla klíčit?

Vzhledem k tomu že brambora je prakticky voda, předpokládal bych že teoreticky jakákoliv teplota kdy v noci neklesne pod 0, ale je to skutečně tak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, lejdy.můn před 3121 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Já sázel na Josefa, někdy i o týden dříve. Při nízkých teplotách v zemi, brambora nic nedělá, jen čeká na teplejší dny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Do zámrzku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

tak je zkus dát do země teď ..schválně, jestli a kdy příštím rokem vyběhnou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Souhlas s cukrar..
Brambory můžeš klidně sázet i v únoru.Ale sosedovi,který je zasadí koncem března nebo začátkem dubna do prohřáté půdy ‚vylezou‘ možná dřív.

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Brambora je tropická rostlina, a tak bych sázela na jaře, když už není mráz:D

Když je trochu v zemi, tak by měla jarní mrazík přežít, určitě jich pár přežije:D

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Do Marka,má bejt plná jamka.
http://www.ubi­lehokonika.cz/2012/04/­25-dubna-na-svateho-marka-brambor-plna-radka/
http://pranos­tiky.vlocka.net/pra­nostiky-na-duben/25-duben-brambory-sazej-na-svateho-marka-%E2%80%93-bude-jich-plna-jamka.html

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

zjentek: však ono už se stalo :) já je sázím průběžně, ale na všech co jsem dával od června do září mi minulý tejden slezly listy, takže je zřejmě po nich, ale zajímá mě, co se stane s těmi co dávám teď v říjnu, když ještě nebudou mít v těch mrazech listy.. jestli budou nějak bobtnat alespoň pod zemí

před 3120 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek