terry

Kdy je vhodné stříhat Zlatý déšť, aby kvetl?

Potřebuju usměrnit růst a také chci, aby na jaře kvetl. Vždy mi jen obrazí a kvete málo a až další rok.
Doplňuji:
Já vím, že na nových nekvete, ale za 2 roky už je zase tak rozrostlý, že se zase musí stříhat a pak zase nekvete.
A někde vidím keř normálních rozměrů, tedy stříhaný (nevím kdy), který krásně kvete.

Nejlepší odpověď
hanulka11

a to je právě ten problém on na nových výhonech nekvete
já ho většinou když už je rozrostlý seříznu až u země a on pak pravidelně obrůstá a kvete ale holt ten čas/ten rok/ se musí oželet

zde jsem našla toto
http://www.zah­rada.cz/forum/zi­ve-ploty/jak-ostrihat-zlaty-dest-166796/?kotva=jak-ostrihat-zlaty-dest-166899&cache=ne

Další odpovědi
Deli

Mně jednou řekl zahradník, že stříhat poté, co odkvete. Držím se toho.

michael69

Pokud máte na mysli „Zlatici“ t.j. forsythia,tak po odkvětu. „Zlatý déšť“ je Laburnum anagyroides a ten se stříhá vyjímečně.