xindo

Kdo platí svatbu, rodiče nevěsty, nebo ženicha?

Nejlepší odpověď
marci1

V dnešní době většinou svatbu hradí sami snoubenci ( pokud vydělávají ), nebo se rodiče nevěsty a ženicha na svatebních výlohách podílejí rovným dílem ( popř. jak se domluví ). Dle dřívějších tradic – viz zdroj : 🙂
http://www.svat­by24.cz/clanky/kdo-plati-svatbu-.html

Další odpovědi
anonym

Za našich mladých let platili svatbu rodiče nevěsty a ženich to ostatní.jAle to se dívky vdávaly kolem dvaceti a kluci byli o pár let starší (většinou po vojně).Jenže dneska dneka se mladí berou až po třicítce, takže už rodiče nic neplatí (mladí si to platí sami po dohodě kdo co).
Takto jsem to alespoň zaznamenal ve svém okolí a podle příbuzných.

Dochy

Tradičně rodina nevěsty zařizuje svatbu, a na Moravě rodina ženicha zajišťuje víno (chlast) 😉
V moderní době si ale všechno zařídí snoubenci podle svého a rodiny ani nepozvou 😉

zjentek

zaplatí ten, kdo má z čeho ..jinak nic, dva sifony

anonym

Rodiče nevěsty hostinu,rodiče ženicha chlast ,prstýnky.

Emefej

Předpis neexistuje (zatím). Svou svatbu jsem si platil sám.

lexx

sponzor…často toho lituje