Filip84

Odkud jsi vzal, že „mu to stát nařídil“? Tak to rozhodně nebylo.

Velkoněmecká říše byl fašistický stát, s pracovní povinností, který vnímal pracovní kolektiv jako rodinu. To znamená, že ke změně pracovního zařazení potřeboval zaměstnanec souhlas zaměstnavatele, to je pravda.

Ale taky je pravda, že dělat dozorce v Lageru nemusel erár nikoho nutit. Ono to bylo dobře zaplacené, byla tam delší dovolená, renumerace, byt, strava etc. etc. Takže, kdo šel k SS dělat Lagerkommandanta, tak tam šel dobrovolně a věděl proč.

Měl dostat doživotí.

Další odpovědi
Rokio

Souhlasím. Byl to nelida. Dal bych mu ještě přísnější trest. 5 let je málo.

Lotr2008

Rudolf Höss, který vybudoval Auschwitz I a Auschwitz-Birkenau se taky v Norimberku hájil, že jenom plnil rozkazy, jinak by ho zabili, přitom ale sám vyíjel vlastní iniciativu a proces vraždění pomáhal zdokonalovat.

Nikdo ho tam pravděpodobně nenutil a ten dědek se taky mohl vraždění vyhnout, i když by to asi byl u něho projev soucitu a byl by tudíž „oklamán nepřítelem“. Pochybuji ale, že by ho zabili, možná jenom přemístili jinam.

12kolemjdouc

Lidi se chovaji jakoze to je zverstvo kdyz denne vidim jak nekdo nekomu ublizuje a vsem je to jedno.

Filip84

Tohle není ani psychologická poradna, ani skupinová therapie. Jestli máš deprese, pomůže pohyb, výprask, odvar z třezalky či antidepresiva. Nemusíš tím obtěžovat své okolí, ano?

led

Filip84, je lepšie, keď sa opýta, než, aby sa mu neznalosť problému prejavila nepriaznivo. Hlavne ak v odpovedi nie je treba použiť cudzie slová a výpisy z médií a odbornej literatúry.

Filip84

Tady pathologický smutek nevyřeší. Tak to prostě je, ztrácí čas a stav se zhoršuje.