Hadej

Kde sehnat peníze na začátek podnikání?

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nějakou šanci uspět v bance s žádostí o podnikatelský úvěr -(150 000 Kč), když nemám žádnou podnikatelskou historii, chci podnikat, ale nemám dostatek peněz na rozjezd, tak bych potřeboval poradit, zda má cenu vůbec jít žádat do banky o úvěr, kdybych začal podnikat, až by mi banka půjčila? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Hans51

Myslím, že to bude hodně záležet na tom, jak moc zaujmete banku svým podnikatelským záměrem.

Drap

Dobrý podnikatelský záměr, popřípadě nemovitý majetek na ručení a půjčka je jistá.
Je vša počítat s tím, že 150 tisíc neni pro banku žádný velký obchod.

karfigol

Pokud máš auto, můžeš si půjčit přes http://www.zas­tavuz.cz/ Dávají se tam auta do zástavy a za to můžeš dostat půjčku. Párkrát jsem si už takhle půjčil a vše šlo bez problémů.

Stanislav1

S podnikáním je to složité. Ten, kdo říká, že jde podnikat bez kapitálu, tak lže, nebo to nikdy nezkoušel. Osobně považuji za dobrý test podnikatelského záměru zkusit ho představit potencionálním investorům (ani neřešit konkrétní podíly) jakožto spíše test, jestli by do vašeho nápadu někdo investoval své peníze. Samozřejmě to jistí i nejrůznější půjčky. Myslím, že pro tento typ v budoucnu by mohlo být zajímavé Zonky http://www.puj­ckyhned.cz/puj­cka/Zonky Půjčit si má klad i zápor (krom získání financí). Máte neuvěřitelný motor (splátky) a na druhou stranu to je ale také zdroj stresu, kterému budete dennodenně čelit.

StandaSan

Pokud má člověk dobře zpracovaný podnikatelský záměr, ze kterého banka pozná, že ty peníze umíte vydělat, tak by to neměl být problém. Podle mě je ale lepší začínat s málem, udělat si nějakou menší základnu, třeba jen s malou nebankovní půjčkou (viz. https://www.hy­perfinance.cz/puj­cky/nebankovni-pujcky/ ), a až potom si na nějaké větší rozšiřování a rozjezd vypůjčit.. to ale záleží taky na tom, v čem podnikáte a na co ty peníze potřebujete.

petrdostal

Ahoj, ideální je speciální půjčka pro podnikatele https://www.puj­cky.zone/neban­kovni-pujcky-pro-podnikatele/ . Já jsem si ji taky bral, když jsem začínal podnikat. Nechtěl jsem utratit všechny své úspory, protože jsem nevěděl, jak dlouho mi bude rozjezd podnikání trvat, tak abych měl stále nějaké peníze k dispozici.

Michálek1245

Jako nejsnazší možnost je asi podnikatelský úvěr. Mrkněte třeba sem: https://finan­covatelka.cz/ Protože tam mám pocit, že toho seženete fakt hodně. Ale počítejte s tím, že budete muset mít rozpracovaný podnikatelský plán, cashflow a celkově vám ty peníze nepřistanou v klíně jen tak pro nic za nic. 😉 Na druhou stranu vás ale dost dobře nakopnou na to, abyste se dostal mezi podnikatelskou smetánku. Třeba. 🙂