mosoj

Kde s jistotou nakupovat investiční zlato?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to v podstatě jedno, pokud je zlato certifikované a dostaneš certifikát k němu, tak záleží pouze na momentální ceně.

Další odpovědi
annas

U nás bych je zřejmě koupila v České mincovně a ČNB. Pamětní mince atd. jsou osvobozeny od daně z přidané hodnoty.
https://ceska­mincovna.cz/in­vesticni-zlato-382-p/
..
Jinak nevím.
"Nákup investičního zlata je nákupem fyzického kovu o dané hmotnosti. Investiční zlaté slitky a mince pocházejí ze světově uznávaných rafinérií a mincoven, což zajišťuje akceptovatelnost a likviditu na světových trzích. Cena zlata se odvíjí od aktuálního vývoje na komoditních trzích.

Zlato je obchodováno na celém světě, hlavní a důležitou roli pro cenu zlata hraje tzv. Londýnský fix, který se vyhlašuje dvakrát denně ve dnech, kdy se obchoduje a to AM (dopolední v 10:30) a PM (odpolední v 15:00). Obchodníci se zlatými slitky a mincemi uskutečňují své obchody za spotovou cenu zlata plus tzv. prémium což je přirážka k ceně.

10 největších držitelů zlata na světě a podíl zlata v jejich rezervách:

Největší množství ve státních rezervách t zlata má USA Podíl žlutého kovu z celkových rezerv země zároveň představuje jedno z nejvyšších procent na světě (pro zajímavost: na druhém místě v tomto poměru je Tádžikistán, kde kov představuje v rezervách více než 88 %).

V odkazu se uvádí, že investiční zlato je možné kupovat téměř kdekoliv.
https://zlata­ky.cz/investic­ni-zlato?gclid=CKy­AuMaU79QCFTcW0wo­d2pAGsA

dr.luha

S tím zlatem bych moc neriskoval. V EU se dohodli na tom, že zlato je platidlem teroristů. Takže pokud budeš vlastnit zlato, jseš vlastně potencionální terorista. To není vtip.

Michálek1245

Těch míst, kde se dá zlato koupit, je poměrně dost. To ale neznamená, že jsou všechny dobré a kvalitní. Já třeba nakupuji zde: https://www.in­vestice.cz/ukla­dani-do-zlata/ a musím říct, že to jsou asi nejlepší investice do zlata, které jsem kdy v životě udělal. Mají stálou hodnotu, nespekulují. Prostě radost s nimi obchodovat. :)

devitkac

Já si myslím, že míst, kde se dá zlato nakoupit je u nás celkem dost. Ale jestli můžu mít jedno doporučení, tak zkuste mrknout sem: https://www.zlato-slitky-mince.cz/ Já si tam kupoval investiční zlaté mince minulý rok a všechno proběhlo bez problému.