Anonymka1011

Kde je chyba,když najednou monitor hlásí „žádný signál“,i když je připojen?

Dobrý den,jdu si pro radu a snad to nebude vadit,protože už opravdu nevím co s tím :D . Odešlo mi LCD na notebooku v únoru,a vzhledem k tomu,že jsem neměla peníze na opravu,tak jsem k němu připojila starší monitor(těch 10 let určitě už má) přes tuhle věcičku https://www.e­xasoft.cz/kabel-c-tech-red-hdmi-na-vga-audio-m… co mi doporučili v obchodě.Všechno jelo,občas sice monitor „blbnul“ – byla třeba modrá obrazovka ale stačilo vypojit a zase jel.Včera byl na notebooku bratr,trochu žduchl do kable(předtím byl na netu) a od té doby monitor nejede.Je všechno připojeno ale pořád hlasí žádný signál.Otázka zní,jakto že to z ničeho nic přestalo fungovat?Nejspíše je to monitorem,ale přijde mi to divné,že z ničeho nic odejde.Byla jsem se zeptat v obchodě,kde jsem kupovala redukci a tam mi řekli,že monitor může být přepnutý a proto mi hlásí žádný signál,ale on nic takového ani nemá :D .Budu moc vdečná za radu,co s tím :)

Odpovědi
gecco

Odpoj kabel, připoj kabel…
Zkontroluj konektory…
😉
Nic složitého v tom nehledej…
😉

Roman71

Je špatné, že nefunguje hlavní displej. Jinak by se dalo v systému nastavit korektní rozlišení a obnovovací frekvence, což bez funkčního displeje na notebooku nelze. Mám tady dva starší notebooky a jeden displej navíc. Pokud mi budete schopná sdělit model vašeho stroje, třeba tam jeden z těch mých displejů bude pasovat :)

A proč vlastně nejde obraz do externího monitoru a ten píše že není signál? Jednoduše proto, že v systému není povoleno používání externího monitoru.

Hlada

Odkaz nefunguje. Co je to za redukci? Znáš typ monitoru a typ notebooku?
Obecně bych vyšel z toho, že už před tím byl někde špatný kontakt, který teď přestal fungovat úplně. V nastavení bych to nehledal.

Hlada

Obávám se, že nárazem došlo k vytržení HDMI konektoru z desky.

Anonymka1011

No,to jsem očekávala,a šlo by ten HDMI konektor koupit,rozšroubovat notebook,a vyměnit ho za ten nový?Dělala jsem něco podobného akorát v menší verzi – výměna micro USB konektoru v tabletu ?

Hlada

Jestli to umíš, tak klobouk dolů. Najdi si postup rozebrání a podívej se na to lupou, ať víš, na čem jsi.

Anonymka1011

Notebook je HP 15-g500nc
Monitor je
Odkaz na kabel : https://www.e­xasoft.cz/kabel-c-tech-red-hdmi-na-vga-audio-m-f-cerna_d168314.html (Kabel C-TECH red. HDMI na VGA + Audio, M/F,)

Roman71

Podle popisu situace, jak se to stalo, to vážně vypadá na vytržené HDMI ze základní desky notebooku. Dá se to opravit, ale je potřeba to vidět.

Anonymka1011

Monitor je Roverscan futura 171

Anonymka1011

Zapomněla jsem dodat,že jsem je asi desetkrát vypojila a vše zapojila,vypínala a zapínala a nic :D to bych se jina neptala

gecco

Hmmm…
Přesto to zkontoluj… Prosím…
😉
Zkontroluj i piny v konektorech..
_________________
Var. B – asi máš Windows – spust je v nouzovém režimu a kukni na rozlišení a frakvenci pro monitor…
Oni ti ´staříci´ neuměj všechno…
😉

Anonymka1011

Zkontrolovala jsem vše,plus našla jsem jeden další monitor – stejný model,ale funkční a když jsem ho připojila,tak žádná změna,bojím se,že problém v monitoru asi nebude :/ Jen absolutně netuším jak spustit nouzový režim,mám Windows 10 :D