JájsemRaibek

K čemu slouží USB 3.0 se stejnou koncovkou na obou stranách?

Samec na jedné i na druhé straně. K čemu to slouží, když do kabelu nejde nic zapojit?

Odpovědi
Kepler

Pro připojení externích zařízení USB ( se zásuvkou typu A) k USB hostiteli (například PC, notebooku nebo rozbočovači USB). Podobně jako USB 2.0: https://usb-kabely.heureka­.cz/digitus-ak-300100-010-s-usb-a-samec-na-a-samec-med-1m-cerny/#specifikace

zjentek

Tak třeba když máš u kejsu (šasi) špatnej příjem, tak strčíš wifi dongl do takovýho kabelu a pak s ním běháš po místnosti, až chytíš. Zdroj – zkušenost! (;

Dochy

Ale jde. Ale škoda žes nenapsal přímo typ konektoru USB samec je trochu… široký pojem. Máme tady například přístroje s OTG rozhraním. Standardně se mobil připojuje jako „slave“ k počítači. Ale také lze k mobilu například připojit s OTG kabelem USB klávesnici, flash disk, nebo třeba externí USB modem. Zde pak mobil funguje jako „master“ a obě zařízení, která je potřeba propojit mohou mít stejný konektor. (I když obvykle mobil má USB mini/micro/C a další usb periférie většinou USB A nebo B, externí disky mívají mini/micro)

Zjentek: Jestli jsem dobře pochopil co máš na mysli, pak v Tvém případě jde o klasický USB prodlužovák. Na jednom konci samec, na druhém samice… Jen prodloužíš USB abys dongl neměl zastrčenej přímo v portu počítače.

Kepler: Tak zrovna tenhle kabel jsem snad ještě neviděl

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.