Slezsky fc

k čemu Slouží HDMI ? Chci si koupit Xbox 360 ale nevím jestli půjde bez HDMI.

Odpovědi
PEja

Na prenos HD obrazu. Prenaset ho muzes take pomoci kompozitu (3× cinch NEBO scart, u xboxu je i redukce z cinche na scart), ale obraz nebude tak kvalitni, jako pres HDMI.

McArthur

Na přenos obrazu a zvuku z Xboxu do televize. Existují různé verze HDMI. Určitě má smysl investovat do verze 1.3 jako minimum, lépe do verze 1.4. Cenový rozdíl je minimální. Mezi výrobci existují také rozdíly. U delších kabelů se vyplatí investovat do kvalitnějších provedení, např.: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=631