Kelt

K čemu je přídavné DVD k nějakému přístroji? Má se použít?

Tak jsem si sehnal DVD mechaniku, vnější, která se dá připojit k počítači a je k tomu ještě instalační disk. Podle mne stačí správně zapojit přívodní šňůru. Co se stane, když nepoužiji to DVD, bude to nastavené jinak? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Ne všechny systémy mají správné ovladače. Jen nějaké obecné od MS. Na tom DVD mohou být ovladače od výrobce, jakož i další podpůrné programy, aby bylo možno mechaniku využít naplno.

Kepler

Některá periferní zařízení vyžadují instalaci a k tomu slouží právě ten instalační disk. Bez instalace ti ta mechanika nebude fungovat vůbec, nebo jen špatně.

Edison

Keplere, spíš jen špatně. Kdyby vůbec, byl by ten disk celkem k ničomu. 😁 Faktem je, že i s tím jsem se už ne jednou setkal.

Klaproth

Taky jsem to zažil, je to jako Hlava XXII. Kdysi dávno dávno jsem si koupil externí vypalovačku, na přiloženém CD byly i instalační soubory, ale to CD jsem neměl na čem načíst. Musel jsem s tím ke kamarádovi, na jeho PC s již funkční mechanikou to načíst, zkopírovat na diskety a na nich to odnést domů a pak to zprovoznit.