Toruk

Jsou Rusove agresivni?

Kdyz byl pred lety provaden vyzkum ver. mineni a ptali se obycejnych Rusu na okupaci CSSR v roce 1968, vetsinou odpovidali, ze s tim nemaji problem, ze OK. Dlouho jsem to nemohl stravit, ale nakonec jsem si rekl, urcite uz jsou jini. No ale ted me sokovala diskuze ruskych fanousku na netu, v souvislosti s aktualnim MS na SK, kdy velebili Oveckyna za nesportovni agresi. Mou duveru k Rusum to neprohlubuje.

Nejlepší odpověď
Elk

Je těžké říct, zda jsou Rusové agresivní nebo ne. Jestli se dostanete na stránku, kde se zchází víc agresivně naladěných lidí, je úplně jedno, jestli jsou to Rusové, mohamedáni, nebo jakýkoli jiný národ. Záleží na úhlu pohledu. Kdyby jste se podíval na nějaké naše stránky, které hodnotili zápas našich a ruských hokejistů, určitě by to bylo minimálně podobné a číst tohle nezaujatý Rus, říkal by si : Ti Češi jsou ale agresivní národ…

Další odpovědi
Terryle

Průměrný Rus má asi jinou mentalitu, než na jakou jsme zvyklí my. Jsou velcí, mají pocit velikosti a nejspíš mají pocit, že je musí vést velcí hrdinové… a ke stejným vzhlíží. No a když velkej ruskej hokejista pobije malý kluky z malý země, která je naprosto neoprávněně (je, velikány!) porazila loni ve finále a teď k tomu měla nakročeno znova, je to jedině dobře.
Všimni si, že Artjuchin začal tak šílet ve druhé třetině – po první části plný nádhernýho útočnýho hokeje, ve které je naši přehráli a měli víc štěstí.
Mou důvěru to taky neprohlubuje, a to navzdory osobním zkušenostem s pár Rusy – byli to vcelku v pohodě lidi, se kterýma se dalo mluvit a nikterak nějakou nadnesenost nedávali najevo. Ale je fakt, že to byli lidi, kteří cestujou a a poznávají cizí země… a takoví se asi všude trošku odlišujou od těch „domácích“, co znají jen to svoje.

fcoop

Jsou agresivní a velice,velice rozpínaví.
Že se změnili? To není ani k smíchu.

arygnoc

ano.

přinášejí sem kultúru nám ne vlastní.

Jikra

Byli,jsou a budou.
Je jim to vlastní.