Rokio

Jsem malý, nebo střední investor?

Mám majetek o hodnotě přibližně 200.000 korun. Za pomocí něho měsíčně vydělávám 1.800 korun. Moje výnosové procento je lehce nad deset procent. Jsem vyvážený investor. Likvidita mých investic je nízká až střední.

Co se týče mého majetku, tak mezi má aktiva patří několik set gramů stříbra, několik gramů zlata, spořící účet, peníze se stavebního spoření (spořeno od narození), středně velké půjčky a příspěvek od otce (200 korun za měsíc).

Odpovědi
Drap

Malý, dokonce hodně malý investor. V tomto případě bych ani o investorovi nemluvil

McArthur

Jsi drobný investor, ale jak píše Drap, spíš ani to ne. Zlato, stříbro a spořící účet nejsou klasické investice, ale spíš zabezpečení peněz (zlato a stříbro) a pohotovostní peníze (spořící účet). Stavební spoření je pořád jen spoření a ne investice.

Investice jsou peníze, které někomu poskytneš (formou nákupu jeho akcií, dluhopisů,…) nebo nakoupíš cokoliv (ropu, zlato, kávu…) s tím, že to chceš prodat se ziskem. Nebo to držíš a kasíruješ podíly ze zisku (dividendy, úroky,…).