Darcy

Jestli střílíte (zbraně, luky, kuše,.. ) – kterou rukou? Jak dobře? A kterou rukou píšete?

a jestli už jste někomu natáhli přes držku (nebo alespoň facku) tak kterou rukou? (tou, kterou píšete??)

Proč střílíte luky, kuše. – je to oprav du neobvyklý koníček. Přece se střílí zbraní, lukem či z luku, kuší či z kuše.jiné předměty apod.

Nejlepší odpověď
Malvína

Jsem pravák. Píši pravou rukou, občas si zastřílím ze vzduchovky – taky pravou. A přes ústa jsem natáhla taky pravou. Já tu pravačku nemít… 🙂

Další odpovědi
zjentek

Já mám schopnost natáhnout někomu přes držku už tím že vůbec píši takže ano- stejnou rukou!

Ale vážně. Nejde přece o ruku. Pokud střílíš z kuše/luku, tak jen rukou si asi příliš nezastřílíš. Jde o využití celé soustavy těla a právě toto se u jednotlivců liší. Vliv může mít už samotná anatomie těla, každý je jinak rostlý. Jinými slovy- co ti svaly šlachy klouby kosti dovolí a jak se k celé věci doslova postavíš. Například někdo nemusí dokázat přivřít levé víčko, pořád nějak nejistě mžourá, což mu naruší koncentraci, a tak se raději naučí střílet přes levé oko. No a když si správně našteluješ flintu na dle vlastních predispozic, na své oko, cíl, vzdálenost… a pak se rozhodneš vystřelit si přes druhé oko, můžeš zjistit, že ti flinta zanáší na některou ze stran o vzdálenost rovnající se mezeře mezi očima. Jednoduše- predispozice celého těla jsou zásadní, celý postoj, poloha. I když jsou mantinely přesně nastaveny, každý jednotlivec se k věci postaví individuálně. Proto vítězové a poražení. Kterou rukou si chceš vystřelit z luku? Zkus jednu a pak sem napiš, jaké to bylo ((;
Já při hře na příčnou flétnu mám pravačku blíže ústům. Jak by mělo vypadat správně? Vše je individuální, dle schopností zúčastněných.

Filip84

Píšu oběma rukama, pravou lépe. Stejně tak se oběma rukama najím, to jest umím jídelní hůlky ovládat i levou rukou (lžíci ne, ale ta k tomu, abych se najedl, nutná není).

Střílím pravou rukou, to samé je s mečem, obuškem, nebo čímkoli podobným, držím to v pravé ruce.

Lgee

Modrou

Rokio

Zbraní jsem ještě nestřílel, ale střílel bych levou rukou, protože jsem levák.

aevul

Jsem pravák, silné oko mám pravé. Z KKZ střílím oběma, pravou častěji a líp. Nosím na apendixu, takže vpravo. Z dlouhých střílím pravou.

led

Som obojručná, keď treba, použijem tú ruku, ktorá je v danej situácii voľná a lebo vhodnejšia. Jednoducho, čo sa v mladosti naučíte, neskôr môžete aj využiť.

Darcy

led – si obojručka na všetko rovnako? (krájanie? pisanie? strihanie?)

led

Možno vás to prekvapí, ale dá sa to naučiť.
Iné odpovede by mohli byť, ak by otázka znela:
„Kterou ruku upřednostňujete při práci, sportu, či jiné činnosti…
Jestli střílíte (zbraně, luky, kuše,.. ) – kterou rukou? Jak dobře? A kterou rukou píšete?
a jestli už jste někomu natáhli přes držku (nebo alespoň facku) tak kterou rukou? (tou, kterou píšete??)“

Ja som sa väčšinu činností bez ohľadu na „Hlavnú ruku“ musela naučiť, vzhľadom na potrebu pri práci. Ale využila som to aj pri iných činnostiach, podľa aktuálnej potreby. Skúste si to, nie je to nič ťažké, ak sa odpútate od klasického myslenia „pretože to tak všeobecne platí“

Darcy

Rokio – není to jisté. Píšu a maluji levou, stříham pravou. Piluji pravou, sekám pravou. Krajím pravou, jídlo a barvy míchám levou. Lžičku a vidličku mám v levé.
Je tzv. test nadřazené ruky, ten u mně vyšel na pravou ruku – ale jak píšu – dokud jsem měla kondici, šlo mi sportovat oběma rukama.

Dík všem za odpovědi.
Zajímalo mně taky, kolik obouruček 😉 tady je a na co všechno nadaných.

Darcy

zjenteku, jsem obouručna na luky a krátké zbrane, ale teď jak jsem se nějak opustila a stratila svaly, tak jsem o víkenu zjistila, že z luku se už z levou rukou (natahuji levou) netrefím.. s pravou ano.
Dlouhé zbrane (vzduchovka) je mi to jedno, ale dlouhe, které kopou – brokovnice zas jenom pravou. Jak jsem stratila pevné svaly, tak i schopnost trefit cíl pres levou ruku.
Pri testu mám ale stejne pořád nadřazenou pravou rukou, i když píšu levou..

Darcy

Lgee ale to se přece nevylučuje. Taky jsem nebyla na vojne, ale střílím. Sportovně s kamarády samozřejmě.