jantar

Ještě mám dotaz k tomu bytu s uživatelským právem

Před rozvodem mě bývalá žena vyměnila zámek od bytu,a tím mě znemožnila tam bydlet,a odhlásila mě bez mého vědomí s komunálu,s e­lektriky,atd…jak už jsem podotknul byt jsme nabyly společně v manželství a žádost na byt jsme dávali spolu,byt je obecní a jsme bezdětní,i tohle mohu uvést u soudu,že mě znemožnila se dostat do bytu?

Nejlepší odpověď
anonym

Tuto odpověď jsem již doplnil na váš prvotní dotaz, nicméně stručná rekapitulace: Dle dikce příslušného § Občanského zákoníku – do zajištění bytové náhrady máte nárok na užívací právo, jehož se lze i soudně domoci, viz příslušný judikát Nejvyššího soudu. Rozhodně je rychlejší trvat na zpřístupnění bytu pomocí policie ČR, neboť se jedná o trestný čin neoprávněného zásahu do práva k bytu (viz TZ, §249a, odst. 2).
Nenechte se vmanipulovat do situace, kdy by exmanželka mohla poukazovat, že máte kde jinde bydlet.Vždy uvádějte, že jste nouzově přespal u známých apod.