Angi-Shy

Jedna se o podvodny email\scam?

Tento email prisel dnes me kamaradce. Email konci @gibs.cz, gibs.cz se zameruje na kriminalni cinnost policie, tak mi prijde divne proc kontaktovali mou kamaradku, ktera v techto odvetvi nepracuje. Sice ma syna, ktery je zlodej a policie uz kamaradce jednou ohledne syna volala, ale take mi prijde podezrele proc by chteli aby kamaradka zavolala jim jako prvni?
Cislo jsem take vyhledal na googlu, ale zadne stranky typu „kdo mi volal“ nic nenasly. Jmeno predstaveneho muze jsem nasel pouze na linkedin, jinak nikde.
Kontaktoval jsem gibs.cz primo na jejich emailu uvedenem na strance a prilozil screenshot obdrzeneho mailu. Cekam na jejich odpoved ale zatim se chci zeptat vas, co si o tomto emailu myslite a obdrzeli jste ho nekdo take?

Odpovědi
Pepa25

Pravděpodobně ne a je to jen to, jak to vypadá – žádost o kontakt. Zřejmě má paní webové stránky s kontaktním emilem, ale bez telefonu. Zavolat na uvedené české mobilní číslo nebo ještě lépe odepsat na emial by mělo být bez rizika, samozřejmě je vhodné být dál opatrný.

Alesh

Možné je ledacos, jednoznačný názor na to nemám. Jak to popisuješ, tak jste to rozumně „proklepli“. Dotaz na GIBS je asi taky v pohodě.
Tak jedině, že by vyšetřovali/pro­šetřovali nějakého policistu, co řešil toho syna, ale přijde mi divný, že by toho rodiče kontaktovali takto e-mailem. Jak by se k tomu e-mailu dostali, resp. určitě budou mít k dispozici přístup do databáze, kde bude telefonní číslo na rodiče, tak by spíš zavolali, čili tento způsob kontaktu mi přijde divný až podezřelý, kloním se k tomu, že je to podvodný e-mail. Každopádně bych počkal na odpověď od GIBS a do té doby nic nedělal.

JežíšKristus

Evidentní podvod. Někdo z GIBS by nenapsal „aby jste“. Česky to je „abyste“. Zřejmě to psal cizinec.

Viktorie II.

JK, a chybí otazník! BAN. Aleluja

JežíšKristus

Správně. Jsem na Vás pyšný, Viktorie.