nyjono

Je výhodné si brát půjčku na Zonky na doplacení hypotéky?

Mluví o tom ve své reklamě, ale já si myslím, že hypotéky mají nižší úroky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Na tom je vidět, jakou moc má reklama. Stačí párkrát zopakovat nějakou volovinu a člověk přestane rozlišovat větší číslo od menšího.

Další odpovědi
Alesh

Úrokové sazby hypoték z poslední doby se pohybují pod 3 %. Starší hypotéky mohou být nad touto hodnotou. Dlužník také může být v situaci, kdy mu zbývá doplatit relativně malá částka, ví, že je schopen ji doplatit za několik měsíců, zrovna mu končí fix, čili umím si představit, že hypotéku domázne půjčkou, aby se zase nefixoval na další roky. I tak si ale myslím, že furt bude lepší nepřecházet z hypotéky na půjčku.

Dochy

Může to dávat smysl např. pokud se chcete zbavit zástavy.

Jinak obecně bývá hypotéka jednou z „nejlevnějších“ půjček zejména kvůli nižšímu riziku (lidi pokud jdou do vlastního bydlení mají fin. situaci promyšlenou, navíc je půjčka zajištěna zástavou) a také kvůli vyššímu objemu (poměr objemu půjčky a nákladů na administrativu je výrazně jinde než u většiny ostatních půjček). Ale bohužel momentálně jsou hypotéky nastaveny tak, že na ně zpravidla nedosáhne ani člověk s výrazně nadprůměrným příjmem, který by se splácením rozhodně neměl mít problém pokud nemá slušné úspory (max 85% z odhadu který velice často bývá pod tržní cenou, nutnost placení daně nad rámec kupní ceny, problémy se získáním dalších peněz na příp. rekonstrukci a náklady se stěhováním…)

anonym

ne není to výhodné, na zonky se poskytují nejištěné krátkodobé půjčky, protože je s nimi spojeno vyšší riziko pro investory mají i mnohem vyšší úročení než obvyklá hypotéka jištěná zástavním právem nemovistosti s mnohem delší dobou splácení.

Samozřejmě ale záleží i na tom u jaké banky si tu hypotéku sjednáváte, některé jsou tak nevýhodné že by snad i zonky vyšlo lépe, ale to jsou doufám jen výjimky a rozhodně to neznamená že byste raději neměl hledat výhodnější hypotéku u banky třeba menší 🙂

Pepa25

??? Netuším v jaké reklamě. Kliknul jsem na google zonky – > super nabídka 2,99% → další kliknutí a dole malé písmo: RPSN + úplně jiné číslo (dvoj a vícenásobné) a „výpočet výše je pouze ilustrativní. Poplatek za službu Zonky je 2 % z půjčené částky“. Tož asi tak …

nyjono

Pepa25, kdykoli na chvíli pustím TV, tak to tam běží.

anonym

nj, musí na to dělat reklamu, přichází totiž i o investory … ti totiž počítat umí velmi dobře a spočítali si že návratnost investice na zonky kolem 5–6 procent je mnohem menší než návratnost na konkurenčním mintos kolem 11% takže samozřejmě většina investorů prodávají na sekundárním trhu a přesouvají investice na mintos. Reklamy jim to asi zachraňují.

anonym

a to ani nemluvím o tom že na zonky jsou půjčky zcela nejištěné, a často o investice přicházíte (proto ten nízký výnos) zatímco na mintosu jsou vždy jištěné nějakou nemovitostí či jinou zástavou, která se při zesplatnění dá alespoň prodat a ztrátu investora tak výrazně snížit.

Pepa25

TV Reklamy nesleduju. Co tam nabízejí? Půjčky „zdarma“?