Je traktůrek na sekání trávy lepší než klasická sekačka?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak kde. Záleží na rozloze terénu a výšce sekané trávy. Nekoupím si traktůrek na malou okrasnou zahradu a taky si nekoupím sekačku na džungli někde na na divoké louce. To už jsou ovečky lepší a levnější.

Další odpovědi
cukrar

Ano i ne, používám obojí.
U traktůrku je to jednodušší a rychlejší. Ne všude se dostanete. Okolo stromů jen malou sekačku, nebo strunovku.

hapiky

Kromě toho, co se tu řeklo, je ještě fakt pohodlí. Na traktůrku sedíš, za sekačkou chodíš. Traktůrek umí i více prací, které by jsi musel se sekačkou dělat ručně.

radimczerny7

Zdravím. Já právě přemýšlím o koupi této sekačky https://yesby­dleni.cz/sekac­ky/575261-greenworks-gd60lm46sp-aku-60-v-travni-sekacka-46-cm-3-v-1-s-indukcnim-motorem-a-pojezdem.html máte s ní zkušenosti?

loken

Přesně jak píší ostatní, záleží na velikosti pozemku, terénu a výšce sekané trávy. Například ruční benzínová sekačka se nehodí na sekání do kopcovitých terénů, elektrická sekačka se hodí pouze na malé pozemky a časté sekání, apod. V rozhodování vám může pomoct test sekaček třeba na https://www.vse­umel.cz/sekac­ky-recenze/