_136

Je tohle e-mailový podvod?

Přišel mi do emailu ten email s prosbou mám věřit ze je to podvod? Cituji znění dopisu Ahoj drahý,

Děkujeme za váš e-mail, vojenský základní tábor Well am Special Force
Team U.S. Americká vojenská základna se nachází severně od řeky
Eufrat, tři míle od města Rawah, podél hlavní trasy spojující syrskou
hranici se silnicemi vedoucími na sever do Mosulu a na východ do
Bagdádu.
Chci, abyste věděli, že na nás v Sýrii každý den útočí povstalci a
automobilové bomby.

1. ledna 2015. během našeho úkolu záchranné mise pro jordánského
pilota (rukojmí) v ISIS Oil Facility došlo k obzvláště brutální
přestřelce v Raqqa, hlavním městě ISIS v Sýrii, poté, co jsem je
porazil, jsem narazil na krabici se dvěma hřebeny, která obsahuje
obrovské množství peněz, které patří sponzorům a podporovatelům ISIS,
o nichž se domnívám, že byly určeny na nákup zbraní a střeliva, a
proto jsme se na této záchranné misi 9 důstojníků armády dohodli, že
peníze budou uzavřeny a budou sdíleny mezi všichní z nás.
Poté, co jsme se o peníze podělili, jsem získal podíl 6 700 000 $ (SIX
Million, Seven Hundred Thousand United States Dollars),

Vláda USA nařídila přemístění mého týmu na jinou americkou vojenskou
základnu na hranici mezi Jordánskem a Sýrií poté, co ISIS zahájil útok
na vojenskou základnu Ein al-Asad Us v Iráku, takže potřebuji vaši
pomoc při evakuaci mého podílu peněz z tuto zemi (Sýrii) do své
vlastní země. než to vyšší představitelé armády objeví.

Žádám vás, abyste mě udrželi v bezpečí, dokud nepřijdu do vaší země.
Je mi jasné, že byste se tohoto návrhu mohli bát, ale chci vám sdělit,
že jsem s bezpečnostním nákladem učinil solidní opatření. Společnost,
která se specializuje na diplomatické doručování a slíbila, že doručí
fond diplomatickou metodou do kterékoli z mých vybraných destinací.

Tuto dodávku bude legálně zajišťovat společnost Security Cargo Company
a v procesu nebude žádná forma rizika a peníze budou zapečetěny a
bezpečně zabaleny jako diplomatický náklad a ve vaší zemi vám je
doručí diplomat . Rozhodl jsem se vám kompenzovat 25% z celkových
peněz jednou poté, co vám budou peníze doručeny, zatímco zbytek
zůstatku bude mým investičním kapitálem ve vaší zemi, přát si, abyste
mi to potvrdili.

Potřebuji prosím vaše ujištění, že pokud vám budou tyto peníze
doručeny, že budete důvěryhodní, abyste je udrželi v bezpečí, dokud
nepřijdu do vaší země, abychom se s vámi setkali, pak plánujeme, jak s
nimi žít náš život a investice .

Jedním z vášnivých odvolání, které k vám podám, je neprodiskutovat
tuto záležitost s třetí stranou. Pokud nechcete tomuto obchodu
pomáhat, odstraňte prosím tento dopis ze své e-mailové schránky,
abyste zabránili úniku těchto informací a bude nebezpečné mě na
základě mé pozice zde.

Po svých modlitbách jsem se rozhodl vás kontaktovat a věřím, že
nezradíte mou důvěru ani ma nenapadne můj sen, i když se možná budete
divit, proč se vám tak brzy odhaluji bez formálního úvodu, no, řeknu,
že moje mysl přesvědčila já jste ten pravý člověk, který mi pomůže při
získávání a investování tohoto Fondu.

Poznámka; Nevím, jak dlouho tu zůstaneme a můj osud, protože jsem zde
přežil dva bombové útoky, které mě přiměly hledat spolehlivého a
důvěryhodného člověka, který mi pomůže získat a investovat fond,
protože přijedu do své domovské země investovat a začít nový život
vojína kapitána ve výslužbě.

Doufám, že moje vysvětlení je velmi jasné, ale pokud potřebujete další
vysvětlení, dejte mi vědět a já vám vysvětlím dále, chci vám sdělit,
že zde ve vojenském základním táboře nesmíme používat mobilní telefon,
pouze používání rádiových zpráv a e-mailové komunikace, takže nám
prosím umožněte pokračovat v komunikaci prostřednictvím e-mailu po
střední dobu.
Na závěr si přeji, abyste mi mohli okamžitě poslat odpověď ohledně
tohoto návrhu, vaše naléhavá odpověď bude vysoce oceněna, než jsme se
přestěhovali.
Posílám vám kopii mého průkazu totožnosti ..
Čekám na vaši přijatelnou odpověď, jakmile si přečtete tento dopis.
Pusa,
Helen Brown + v příloze 3fotky

Nejlepší odpověď
Drap

Co by to asi mohlo být jiného?

Další odpovědi
Alesh

Přečtu první větu, dál nemusím… fake jak sviňa. 🙂

nyjono

Takovýmu blábolu by věřil jen idiot.

elkon

Takovým blábolům soudný člověk nevěří, ani to není potřeba číst, stačí jen pár slov.

led

Typický podvod.
Nikdy neotvárajte poštu od odosielateľa, ktorý je pre vás neznámy, prípadne podozrivy
Už samotné oslovenie (ak nepoznáte odosielateľku/o­dosielateľa) vás musí upozorniť, že ide o podvod

marci1

Je. ☹
https://morav­skoslezsky.de­nik.cz/zlociny-a-soudy/otrepany-trik-stale-zabira-policiste-z-ostravy-resi-dalsi-dva-pripady-podvodu.html

autacek

Chlape, ty máš smůlu. „..neprodiskutovat
tuto záležitost s třetí stranou…“

Tak že to pusť z hlavy, už máš po žoužalkách.

Mimichodem, pochopil jsem to správně, že ses chtěl účastnit podvodu?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

@marci: … teda, fakt by mně nenapadlo, že tomu může někdo uvěřit, a ještě si kvůli tomu půjčit takový prachy …

Pepa25

Ano! Přesně to splňuje typické schéma:

  • nevyžádaná nabídka, která je příliš dobrá, aby to mohla být pravda (25% za co?)
  • jde o strojový překlad se špatnou češtinou
  • nemá se to probírat s jiným jiným, apeluje se na city, nejde ověřit (není jiný kontakt než email)

_136

Kdo ten email poslal a odkud ho poslal(země)

led

Pokiaľ vás naozaj zaujíma odosielateľ, obráťte sa na políciu ČR. takýchto oznámení majú na GB (GigaByte)