Avatar uživatele
MartGrin

Je tohle důvod pro reklamaci kalhot?

Objednal jsem si z internetového obchodu 4 páry kalhot a všechny jsem si je po obdržení poctivě vyzkoušel. Všechny mi seděly, takže putovaly rovnou do pračky, abych je vypral před prvním nošením. Potom, co jsem kalhoty vypral, jsem s hrůzou zjistil, že 3 ze 4 párů se jaksi roztáhly a mají teď v pase asi o 2 čísla víc, než měly před vypráním. Samozřejmě jsem ze všech kalhot před vypráním odstřihl všechny visačky a když se teď dívám na stránky internetového obchodu, tak podmínkou pro vrácení kalhot je, aby byly nepoškozené (což jsou) a také s originálními visačkami. Takže vrácení nepřipadá v úvahu. Druhá a poslední možnost je tedy reklamace. Dle mě je tohle stoprocentně důvod pro reklamaci, protože kalhoty které se o dvě čísla zvětší jsou prostě nenositelné a nemohl jsem to jakkoli předvídat. Momentálně čekám na reakci obchodu, ale už dopředu se chci radši poradit, jestli jsem v právu nebo ne. Kalhoty mi přišly před 10 dny, takže jsem pořád v tom 14denním okénku, jestli to k něčemu je. Budu rád za každou radu :)

Zajímavá 0 před 1547 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Kalhoty se prodávaj v párech? To ses teda musel prohnout… Jako že jsi od každého modelu koupil dvoje? Nebo jako jak??

Jestli jsi odstřihal visačky a kalhoty vypral, nelze je vracet ve 14 denní lhůtě. Jednou z podmínek je původní nepoškozený obal (netýká se otevření), který musí byt také vrácen. 14 denní lhůta je určena pro vyzkoušení, v případě oděvu velikosti, v případě nějakého průmyslového zboží třeba funkčnosti, asi jako v obchodu, nikoli pro použití. Reklamovat zkusit můlžeš.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

A dodržel jsi pokyny pro praní v pračce? Na každém kousku oblečení je štítek s informací, při jaké teplotě prát, a pokud jsi kalhoty pral příklad na 60° místo na 30°, je možné, že proto změnily velikost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MartGrin

iceT: Dodržel. Měly se prát max na 30, a tak jsem je taky pral.

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MartGrin

Edison: Normálně se říká „pár kalhot“ a myslí se tím jedny kalhoty :) Mě zajímal hlavně názor na tu reklamaci, vím, že ji „můžu zkusit“. Považuješ roztažení kalhot o 2 čísla za legitimní důvod?

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Párem kalhot se nemyslí jedny kalhoty, ale blíže neurčený počet. Pár nemusí vždy být dva jako boty, ale třeba blíže neurčený počet něčeho – pár triček sbalit s sebou, pár lidí šlo po ulici, pár zápalek či cigaret v krabičce

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MartGrin

Používá se to různě. Někdy může být pár kalhot několik kalhot, někdy to můžou být dvoje kalhoty, někdy to můžou být jedny kalhoty.

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Normálně jsem tedy „pár kalhot“ nikdy neslyšel. Je to nesmysl. To byd musel mít jednu kalhotu, jako jednu botu. Slovo „kalhoty“ není párové, jako boty, ale pomnožné, jako dveře!!!

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MartGrin

Já jsem to ale slyšel a vím, že se to tak říká :)

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak se to prostě NEŘÍKÁ! Nauč se tedy česky. Je to jak jazykový, tak logický nesmysl. Bůh ví, co jsi slyšel.

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MartGrin

Mně je úplně jedno, jestli je to „jazykový a logický nesmysl“. Vím, že se to tak říká a rád to budu používat dál. Tečka :)

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ok… je to tvoje VIZITKA! 😁 A ta reakce to tupluje… 😁

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Edison, nechovejme se jako debil. Buďto píšu jako ty anebo dělám vychechtané smajly. Ofšem obojí se jaksi ekluje. Clear?

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Co je ale mnohem horší, že se pak tyhle nešvary šířej jak koronavirus! Pak všici tvrděj, že se to přece říká, i když to není pravda. Hlavně mladí jsou pak jazykoví diletanti. A o tom, že jim to je navíc naprosto jedno, že nemaj respekt a úctu naprosto k ničemu už ani nemluvím.

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MartGrin

Neříkej mi prosím, co je nebo není pravda, když vím, co jsem slyšel, díky :)

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Aha… pravidla češtiny ti nic neříkají. Ona platěj ale i pro hovorovou češtinu. Ale to ti taky nic neříká. Podstatný pro tebe je to, co jsi někde ÚDAJNĚ slyšel. Pro tebe je všechno, co slyšíš pravdou? Mno… taky pěkná vizitka. 😁

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A to, že to, co děláš je prznění jazyka… to je PRAVDA. A to bez ohledu na to, jestli jsi to slyšel, nebo ne.

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MartGrin

Mysli si co chceš :)

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já si nepotřebuju nic myslet: Já prostě vím. A mám pro to i řádné podklady:

"Jména, která mají pouze nebo převážně tvary množného čísla – podstatná jména pomnožná

Jména pomnožná mohou svými tvary označovat jak množství, tak jednotlivinu: jedny nebo dvoje housle, nebo v některých případech jednotlivinu vůbec neoznačují (mluvidla). Tvary množného čísla jsou zde bezpříznakové, o množství nic nevypovídají. Množství se proto vyjadřuje pomocí číslovek druhových (dvojí plavky – dva druhy, např. jednodílné a dvoudílné) nebo souborových (troje kalhoty – tři kusy tohoto druhu oblečení) nebo je množství dáno kontextem."

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=202

před 1547 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování