klob1

Je správné zapojení shit reprobeden piezo?

Prošlo se pár zapojení na netu, ale nějaký význam nenašlo. Většinou je, že předřadí rezistor 10–33ohm 10W.
Jen mě zarazilo, že na tom středovém je současně rezistor s kondenzátorem paraelně a pak na serii. A proč nic nemají dané na tom výškovém? U normálního reproduktoru se dává filtr, výhybka, ale u piezo jen předřadí rezistor. Jenže v těchto reprobednách to je nějaký mišmaš. Třeba se mi to zdá jen. Tak nevím jestli oni to v té reprobedně mají vůbec dobře udělané vůbec ohledně těch piezo. Tady stále odchází obě pieza, výškové a středové.

Nákres zapojení je v odkaze.
https://ulozto­.cz/d1lGK1wle­E5hC/reprobed­na-zapojeni

Odpovědi
Hlada

Vypadá to na bedny, u kterých se šetřilo na každé součástce. Jejich kvalita taky asi nebude taková, aby se do nich vyplatilo dávat dvanáctidecibelové výhybky. Udělej kompromis. Výškové a středové zapoj přes kondenzátory. Kapacitu je potřeba vyzkoušet. Na výškových bych zkusil 2–4M, na středových 10–20M. Nebudou zatížené hloubkami, takže vydrží o něco víc.

klob1

A mohu posuzovat, když piezo je v bedně 75/150 na 8ohm, ty samé hodnoty u reproduktoru s cívkou? Že by tam měli být také stejné? Nebo se ty příkony berou jinak Piezo vs. cívka.

klob1

Mám takovou otázku, už jsem tu psal o těch reprobednách, které nestojí za nic, no v uvozovkách. Ty piezo bych vyhodil a navrch bych udělal novou bedýnku s normálními reproduktory. Sice mi je jasné, jaký ohmy a jaké watty celkem. Ale je tu, že nevím jaké hodnoty mají ty basové a jak je jisté tak ani prodejce, to neví, samozřejmě neodpovídá.
bedny jsou Malone, ale stejný shit
https://www.e­lectronic-star.cz/Ozvuceni/PW-2222-MKII-pasivni-PA-reproduktor-1000-W.html
a ten reproduktor je
https://www.e­lectronic-star.cz/Ozvuce­ni/Reprodukto­ry/Nahradni-dily-pro-reproduktory/Nah­radni-dil-na-Malone-reproduktor-30-cm-subwoofer.html?pri­ce=799.00&lb=lu­igisbox&filter­CategoryPathRO­OT=prod_10005742

Zesilovač mám Ibiza AMP – 1000 DJ PA koncový zesilovač 1600W MOSFET

Zapojení uvnitř jsem už uváděl na začátku a i piezo, co tam mají.

Myslel jsem původně, že bych použil nějaký z těchto reproduktorů na středy a výšky a udělal k tomu vyhýbky na pásma.

https://www.ha­dex.cz/q356-repro-168mm-65-stredovy-8ohm---200w-peak--100w-rms-150hz-12khz/

https://www.a­me.cz/Elektro­nika/Reproduk­tory-mikrofony-sluchatka/Repro­duktory-znacky-SAL/vyskove/Re­produktor-SAL-DP10-8ohm-150W-d169551

Právě nevím jaké hodnoty použít. jestli brát Wattáž jako byli pieza ,nebo jestli se u dynamiky- cívek bere jinak?

Nebo na středy a výšky se dávájí slabší reproduktory nežli na basy? Co se týče příkonu? Jasně, že by zesilovač vs reprobedny mělo být repro 0,75 z výkonu zesilovače. I zapojení reproduktoru jsem prošel, jenže mi nějak není jasné jak je to pak s v té reprobedně ohledně reproduktoru. Vím, jak se počítá celá bedna včetně zapojení, ale není mi jasné jak s touto bednou to udělat ohledně těch jiných reproduktorů. A jestli se dá zjistit jaké mohou být hodnoty těch basových, když jsou úplně bez ničeho. Jak jinak.