Anonym012

Je sociální povinný, co se tyce placeni kazdy mesic?

Zdravotni, co vim, tak se kazdy mesic musi platit. Je i socialni?

Odpovědi
anonym

NE. Pracák za tebe taky kdyz si tam reglej odvádí soicální jen několik měsíců, pak už ne, on pak ztrácí povnnost, tys jí ztratil hned cos přišel o práci ale funguje to takhle, příklad:

Když jsi na HPP smlouvu ANO. Když si na DPČ vydědeláš víc jak 2 500 kč ANO, když si u DPP vyděláš víc jak 10 000 ANO, ale ve všech případech to za tebe odvádí zaměstnavatel, ty nic neřešíš, neposíláš.

Nic jiného tě nezajmá, to ze budes mit pak slabej duchod je tva vec, ale zivot je dlouhej a odmakas toho jeste hodne, tak neplas ze nebudes par mesicu či rok si neplatit sociální

Nic jiného od nikoho neposlouchej, vetsinou jsou to ignoranti co makaj celej zivot protoze musí, a pro takovy je tezky poslouchat ze nekdo neco nemusí, protoze samy musí 🙂 takový ti vetsinou napisou nesmyslny zakony, odstvacem, paragrafy jen aby mudrovali a hráli na principy, pritom co by dali za to nemuset makat a nemít povinnosti

autacek

Na správnou odpověď málo informací, chtělo by to upřesnit dotaz.

quizzi

Sociální pojištění má tři složky: důchodové pojištění, nemocenské pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Platí ho zaměstnanci i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Za zaměstnance odvádí sociální pojištění zaměstnavatel, podnikatelé a živnostníci se starají sami.

Pro zaměstnance je účast na všech třech složkách sociálního pojištění povinná, pro osoby samostatně výdělečně činné je nemocenské pojištění dobrovolné, důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti platí povinně. Sociální pojištění nemusí platit osoby bez zdanitelných příjmů.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/social­ni-pojisteni

nyjono

Pokud myslíš OSVČ, tak ten platí zælohy. Stejně jako zamestnanci strhává zálohu zaměstnavatel.
Platí se každý měsíc.
Čátku ti vypočetli na jaře podle příjmů za předchozí rok.