JájsemRaibek

Je pravda, že do vody v bazénech na plovárnách se přidává speciální látka, která vodu obarví?

Jako malý kluk jsem se při návštěvě koupaliště, tedy krytého bazénu obával toho, abych se do bazénu nevymočil. Prý se do vody v bazénu přidává látka, která vodu obarví, pokud se někdo v bazénu vymočí. Nedokázal bych si představit, že by se kolem mě udělalo ve vodě třeba červené kolo.

Nejlepší odpověď
Edison

UTFG:

Zdroj: http://zlin.cz/504103n-pri-koupani-pozor-na-cvrkani-do-vody.-muzete-si-trhnout-peknou-ostudu

Další odpovědi
Kepler

Ano, je to pravda, voda se v bezprostředním okolí obarví na zeleno. Slouží to spíše jako indikátor nutnosti obměnit vodu, možná i proto, aby se nečůralo do vody.

Doplněno: tak to bylo dřív, to v odkazu od kolegy je pro mně novinka. Nepochybně účinnější.

Arne1

Zkus si to a uvidíš že je to blbost

mosoj

Fáma která běhala po světě již za mých mladých let. Chtěl bych vidět toho, kdo by si v dnešní době dovolil do vody v bazénu přidávat za provozu chemikálie!!