Vojtaduda

Je potřeba, aby byl kompresor vzduchu v akváriu pořád zapnutý?

Myslel sem ten filtr, jestli to tak je běžně, že je hrozně hlasitý. Děkuji, asi opravdu nemohu akvaristou být, byl to můj sen mít akvárium…

Nejlepší odpověď
gecco

Jo, aha, pokud k tomu akvarku pristupujes takto, bylo by nejlepsi, kdybys vodu vypustil a do akvarka umistil vycpane ryby…
😁
_____________­________________________­______
Mit sen znamena se mu venovat – takze zatim prestan rybicky dusit a nejdrive si neco nastuduj…
😉

Další odpovědi
odik

Otázku jste upravil dost nevhodně a není poznat na co se ptáte (naštěstí tu je historie).

Filtr se na noc nevypíná. Filtr poháněný vzduchovacím motorkem máte určitě ten miniaturní, co mají v každé akvaristice a ten je vhodný tak pro 20 litrové akvárium a ne 100 litrové. Tam doporučuji vnější filtr například od JBL nebo Eheim – je tam klasické tiché čerpadlo, ale počítejte s cenou cca 3000 Kč a více. Akvaristika už dávno není levný koníček. Ryby jsou přešlechtěné importy a i obyčejná paví očka, co dříve přežila ve sklenici od okurek mají dnes vyšší nároky …

BANAN93

https://www.go­ogle.cz/#q=p%C3%­A9%C4%8De+o+ak­v%C3%A1rium

prostudujte si i fotosyntézu :D

začal bych paví očka, nebo neonky

ratava

Říká se, že žádný učený z nebe nespadnul… :o)

Existují i tiché verze :o) třeba na aquaburze tuhle všichni řešili vzduchování pomocí droždí, to je bez hluku… zkuste na nějakou zajít, mnohému se tam naučíte (teď nemám na mysli zrovna to droždí, ale začátečníkům tam radí rádi a ochotně), poptáte se a dostanete kvalitnější odpovědi jak v „petshopu“, kde mnozí mají zkušenost jen s těmi plyšáky… (bohužel). Není-li ve vašem okolí žádná, kterou byste mohl navštívit, zkuste si vyhledat v knihovně nějaké knihy, popř. info po netu… (namátkou http://www.ak­varko.cz/ )

Máte-li akvárko teprve 4 dny, jde jen o zvyk. Počkejte, až se jednou večer probudíte s tím, že vám v pokoji nic „nehučí“… :o) srovnám-li to s budíkem, je budík (jeho tikot) hlučnější.

Jinak- i když by vaši metodu leckteré ryby i přežily, nechte vzduch běžet i přes noc, vám ho taky nikdo nedávkuje od-do, ne? Až se vám za pár let kytky řádně rozrostou a zakoření, nahradí vám třebas i vzduchovadlo, ale do té doby jim a ani rybám neberte ani bublinku vzduchu…

ReHu

Lze koupit i vnitřní filtr.
Ty jsou tiché.

https://www.go­ogle.cz/search?q=vnit­řní+akvarijní+fil­try&oq=vnitrni+ak­va&aqs=chrome­.1.69i57j0l3.30000j0j4&c­lient=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8