Avatar uživatele
INRI

Je optimální používat k počítači několik velikých monitorů?

Já používám dva monitory (28" Samsung U28R550), ve velikém počítači je grafická karta, zvuk poslouchám ve sluchátkách. Zkoušel jsem i tři monitory nebo jeden monitor ale to mi nevyhovovalo.

Zajímavá 0 před 250 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Funna

to je věc názoru a toho, nač ty monitory používáš…já mám dva…na práci…na každém jedno otevřené okno, potřebuji pracovat naráz se min. se dvěma soubory, ale možná by se mi sešli i 3, zvlášť při debilních W11, kdy se to všechno sekupuje dole a člověk vůbec netuší, co všechno má otevřené v jednou programu…
na hry jsou 3 asi moc, i když profi pařiči 3 mají…
takže tohle bude nejspíš otázkou „vkusu“ a jak to každému vyhovuje 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Podle tvých otázek a dalších reakcí hádám, že ti není ani patnáct. Protože třeba právě taková, jako tahle nemůže uvažujícího člověka napadnout. Co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému. Takže slovo optimální, je v tomto případě nesmysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Zda je optimální používat k počítači několik velikých monitorů, záleží na potřebách a preferencích daného uživatele.

Někteří lidé preferují používat více monitorů, protože jim to umožňuje pracovat efektivněji. Mohou například na jednom monitoru mít otevřené dokumenty nebo web, zatímco na druhém pracují s grafickými aplikacemi nebo hrají hry. Takto mohou přepínat mezi úkoly bez potřeby minimalizace a maximalizace oken.

Vědecké studie také ukazují, že pracovat s více monitory může zvýšit produktivitu, protože to umožňuje efektivnější multitasking.

Nicméně, v některých případech může být použití více monitorů kontraproduktivní. Například pokud uživatel tráví hodně času přepínáním mezi různými aplikacemi a okny, může to vést k přepracování a ztrátě koncentrace. Také je důležité vzít v úvahu fyzický prostor: více monitorů znamená, že potřebujete více místa na pracovní ploše.

Konečně, v některých případech může být efektivnější použít jeden velký monitor s vysokým rozlišením než několik menších. To může umožnit uživateli mít otevřených více aplikací nebo oken na jedné obrazovce, aniž by musel přepínat mezi různými monitory.

Závěr: Optimální počet a velikost monitorů záleží na konkrétních potřebách a pracovních návycích uživatele. Je důležité experimentovat a najít to, co pro vás funguje nejlépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Dotaz jako od dementa! Každý to má jinak, pro někoho je optimální jeden, pro jiného je to třeba deset monitorů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží na konkrétní vykonávané činnosti a samozřejmě i na zkušenostech, zvycích a prioritách konkrétního člověka. V práci mám 3 monitory na 2 počítače (prostřední přepínám podle potřeby)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet