Venca1234

Je nutná smlouva o koupi movité věci při vyměřování výdajů procentem?

Dobrý den, zakládám živnost, ve zkratce by se jednalo o výkup použitých věcí od nepodnikajících osob a jejich prodej na webovkách. Co jsem tak četl tak je pro doložení výdajů potřeba kupní smlouvy, kde by prodejce musel napsat kromě svého jména taky rodné číslo nebo číslo OP. Zde nastává problém, co jsem se tak ptal lidí v okolí, tak 90 % z nich by měla problém tyto údaje poskytnout. Pokud bych aplikoval výpočet výdajů procentem (tuším 60 % z tržeb), musím sepisovat smlouvy o koupi movitých věcí? Nebo se to v tomto případě obejde bez toho? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Bez dokladu nabytí věci neprokážeš, že jsi koupila ani neprokážeš, že jsi to někde neukradl.

Další odpovědi
Emefej

Jak jinak chceš prokázat, že ty věci jsou tvoje? Modelová situace:
někdo tě napráská, vtrhne k tobě PČR a najde třeba notebook, notebook tohoto výr. čísla je hlášen jako ukradeny. Jdete s námi dobrovolně?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.